Aký bol rok 2019?

Fuuu, to bola teda jazda. V stíhaní (a nestíhaní) vecí patril tento rok k tým najaktívnejším. Bol pre mňa náročný hlavne na organizáciu času, keďže skĺbiť

  • prácu (online marketing pre iné firmy z domu a pravidelné fotenie v teréne)
  • tento blog (a sociálne siete)
  • aktívneho hravého malého cestovateľa, ktorý nechodí do škôlky a teda väčšinu programu dňa mu robím ja (pomáha samozrejme aj manžel a babky)
  • manžela a rodinu
  • všetky ostatné povinnosti a radosti…
    …dalo niekedy zabrať.

Nuž, zvykla som si na priemerne 6 hodinové prerušované spánky a zmierila s tým, že sa skrátka nedá stíhať všetko. :) A tak článkov na tento blog tento rok veľa nepribudlo, najlepšie je sledovať moje foto, videá a tipy počas našich výletov a ciest v stories na Instagrame >>, prípadne na Facebooku Cestujeme bez cestovky.

Instagram @cestujemebezcestovky:

Čo ma na mojom blogu najviac potešilo?

Som veľmi rada, že sa mi podarilo zorganizovať pre vás veľkú súťaž, kde jeden výherca na Instagrame a jeden výherca na Facebooku Cestujeme bez cestovky vyhral dovolenku na Maledivách! :) Prvá výherkyňa si pred pár dňami svoju výhru užila, foto od nej som vám prezdieľala na sociálnych sieťach a spolu s jej hodnotením pobytu nájdete zopár z nich aj na konci článku o hoteli na ostrove Thoddoo >>. Mali sa tam výborne, užili si tyrkysové more, krásne počasie, prechádzky pod palmami… Och, hneď by som zbalila kufor a šla sa tam zohriať. :)

Kde všade sme tento rok boli?

Posledné dni sa nostalgicky hrabem vo fotkách z tohto roka a som prekvapená, čo všetko sme stihli, zažili, prežili. Malý cestovateľ teraz v decembri oslávil už 3 roky (verili by ste tomu? :) ) a stal sa z neho skvelý parťák na cesty. Viackrát sme sa teda niekam vybrali len my dvaja a vždy sme si to skvele užili. Hlavne to, že máme viac času len pre seba, keďže mimo domu netreba veľmi upratovať, variť, prať a riešiť ďalšie povinnosti. Prácu som síce musela robiť aj tak po nociach a denných spánkoch drobca, no aj tak to vždy bolo vítané spestrenie našich dní.

Tu je stručný zoznam destinácií aj s linkami na články s tipmi pre vás. Viedlo hlavne Španielsko, kde som tento rok bola neplánovane 4 krát na ostrovoch a pevnine:

Plavba výletnou loďou po 4 Kanárskych ostrovoch a na Madeiru

Januáru kraľovala plavba výletnou loďou po 4 Kanárskych ostrovoch a na Madeiru. Nemala chybu, veľa sme toho videli a zažili. A pojedli… :D Články:

Skialp v lyžiarskom stredisku Kaprun v rakúskych Alpách

Týždeň v apríli v Kaprune si užil hlavne manžel, ktorý skialpoval, ja som sa až raz spustila a inak sme sa len s drobcom lanovkovali a motali po stredisku. Bolo super, no odtiaľto článok nebude. :D

Ibiza s kamarátkou

S Kikou, s ktorou som bola aj na výletnej lodi v januári, sme zažili skvelý výlet na Ibizu, ktorý stál do 200 Eur na dospelú osobu (komplet suma čo som minula za výlet – letenky, preprava, ubytovanie, strava… na pár nocí). Článok:

Poznávačka Rumunska

V auguste sme spolu s kamarátmi a ich malou dcérkou išli na menšiu poznávačku Rumunska, preteky Spartan a stihli sme sa aj trocha okúpať v mori. Aj keď more teda nebolo nič moc.. :) Krajina ale krásna, určite sa chcem vrátiť. Článok nájdete tu:

Malorka len ja a malý cestovateľ

Spontánne som sa rozhodla spraviť si výlet na Malorku sama s drobcom. Bolo nám skvele, začiatkom októbra tam bolo letných 27 stupňov, kúpali sme sa, vozili na požičanom elektrobicykli, nazreli do hlavného mesta, či veľkého akvária. Článok sa pokúsim uverejniť v januári.

Barcelona a Costa Brava v Španielsku

Tu sme boli v polovici októbra už celá rodina a užili si veľmi príjemné počasie ideálne na prechádzky a stále aj nejaké to rýchle okúpanie v mori. Manžel úspešne zvládol ďalšie Spartan preteky, spravili sme si výlet vlakom z Costa Brava do Barcelony, kde práve vládli protesty. Článok sa pokúsim dokončiť začiatkom roka.

Výlety po Slovensku a okolí

S drobcom a kamoškou s jej dcérkou sme si užili fantastický pobyt „Materská dovolenka“ v rodinnom rezorte Liptovský dvor v Liptovskom Jáne. Vynikajúco sme si oddýchli a zabavili sa:

S Maťkom som bola 2 krát sama na pár nocí v Bratislave (na Instagrame je výber stories odtiaľ), kde sa mu najviac páčili dinosauri v ZOO, Bibiana a mne aj úžasný apartmán, čo sme mali booknutý cez Airbnb pri Eurovei. :D Veľmi často si pri cestovaní radšej rezervujeme menší byt s kuchyňou cez Airbnb, nech máme podobné pohodlie ako doma a nie len jednu hotelovú izbu.

Pár nocí sme si užili v krásnych Košiciach:

Foto z Instagramu @cestujemebezcestovky

Celá rodinka sme boli kvôli pretekom Spartan v poľskom Zakopanom, či v romantickom domčeku pri Kutnej Hore. Zopár lyžovačiek, turistiky, chatovačky.

Mimochodom, tento rok som aj ja absolvovala moje prvé dva Spartan preteky v Pezinku a na Kubínskej holi. Preteky ma veľmi bavili, hlavne brodenie blatom a kúpanie v zablatených priekopách.. :) Aj keď kondička bola nula bodov, takže to u mňa bolo viac o chuti ako výkonoch.

Začala som s otužovaním, okrem studených spŕch aj kúpanie vo Váhu, či ľadovej vode v bazéne. Časté nádchy mi to síce niekedy znemožňujú, no snáď sa mi podarí aj vďaka tomuto zlepšiť imunitu.

A čo vy, aký bol váš rok? Napíšte mi na info@martinamagulova.sk.

Majte sa krásne, všetko dobré v roku 2020, hlavne zdravíčko a nech vám nechýba úsmev na tvári. :)

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre