"Necestujeme, aby sme utiekli od života. Cestujeme, aby nám neutiekol život."

Cestovanie do neznáma. Nové miesta, nové zážitky, noví ľudia. Slzy šťastia pri jedinečných okamihoch. Dokonalá večerná pohoda a eufória z množstva zážitkov a udalostí dlhých dní v cudzej krajine. Nekonečné pláže, morský vánok, ruch veľkomiest, či vietor vo vlasoch na lodi. A to jedlo.. Jedlo naktoré myslím ešte pár mesiacov po návrate na Slovensko. To je len zlomok toho, pre čo MILUJEM CESTOVANIE.

Volám sa Martina a bývam kúsok od Trenčína. Cestujem väčšinou s manželom. Sme zohratá dvojka, ja všetko naplánujem, on sa na mieste stará o navigáciu a fotenie. V decembri 2016 sa naša rodinka rozrástla o malého cestovateľa Maťka, a tak väčšina ďalšieho cestovania je spolu s ním. Až kým ho nechytí puberta a rodičov bude mať na háku. 🙂

Cestujeme vždy, keď na to máme čas, chuť a peniaze (ako ináč 😉 ). Keďže už dlhšie nie sme zamestnaní (pracujeme na živnosť a ja som tiež momentálne na rodičovskej DOVOLENKE), máme čas cestovať aj viackrát do roka. V zime chodíme väčšinou lyžovať na slovenské hory alebo do Álp, alebo sa chodíme vyhriať do nejakej exotiky. Zvyšok roka objavujeme krásy Európy alebo napr. USA. Zoznam precestovaných destinácií >>.

Už od detstva cestujem na 99% dovoleniek na vlastnú päsť. Prečo? Je to skrátka lacnejšie ako s cestovkou, nevyhovujú mi preplnené rezorty odrezané od života v danej krajine a mám radšej slobodu, kedy si celý program dovolenky a cestovania zorganizujem sama. Často som cestovala počas strednej a vysokej školy vlakom po Európe, keďže som mala režinku a teda vlaky zadarmo, alebo za smiešne ceny. Počas vysokej školy som trávila letá prácou a cestovaním v USA. Vyštudovala som personálny manažment a spravila si štátnicu z angličtiny. Po škole som pracovala na rôznych pozíciách v americkej výrobnej firme a učila v jazykovke. Všetky dni dovolenky v práci som míňala na cestovanie po svete. Keďže ich je však veľmi málo (zamestnaní ľudia vedia o čom hovorím), aj z tohoto, aj z iných dôvodov som sa rozhodla zo zamestnania v office odísť a pracovať na živnosť. S tým prišla vytúžená sloboda a čas na cestovanie.

Vždy som zháňala čo najlacnejšie letenky, ubytovanie a naplánovala nám zaujímavú dovolenku, z ktorej sme mali množstvo zážitkov. Za tie roky som nazbierala množstvo skúseností z cestovania na vlastnú päsť a priatelia sa so mnou radili  pri kúpe leteniek, či rezervácii ubytovania. A tak som sa rozhodla dať moju vášeň pre cestovanie na virtuálny papier a pomáhať tak množstvu iných ľudí cestovať bez cestovky, za menej peňazí a zaujímavejšie. 🙂

BLOG píšem iba ja - Martina. Takisto sa sama starám o web stránku, grafickú stránku blogu a článkov, spravujem fan page Cestujeme bez cestovky na Facebooku, píšem e-booky. 

Pozrite si, ako cestovať LACNO a ZAUJÍMAVO bez cestovky:

Na BLOGu

V článkoch na blogu nájdete moje zážitky, skúsenosti, fotografie, rady a tipy na cestovanie po rôznych krajinách rôznymi spôsobmi.

Fan page na Facebooku

Sledujte moju fan page na Facebooku, kde takmer každý deň nájdete fotografie z môjho cestovania, videá, cestovateľské tipy a odporúčania, cestovateľské citáty a zaujímavosti, či súťaže:

https://www.facebook.com/CestujemeBezCestovky/

V e-booku ZDARMA

Môžete si hneď teraz stiahnuť môj e-book, ktorý som pre vás napísala a je na stiahnutie úplne zdarma: Ubytovanie bez cestovky. Dozviete sa v ňom, aké sú možnosti ubytovania po celom svete (hotely, hostely, ubytovanie u domácich, na chatách, atď.)  a kde si ich môžete rezervovať . A tiež moje skúsenosti s niektorými typmi týchto ubytovaní a praktickým cvičením na záver:

V e-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky

V tomto e-booku som zhrnula všetky svoje dlhoročné cestovateľské skúsenosti a vytvorila praktický návod, ktorý vám pomôže vybaviť si všetko potrebné na cestovanie bez cestovky. Môžete sa vďaka nemu vybrať na najbližšiu dovolenku na vlastnú päsť, ušetríte tak veľa peňazí a času, ktorý by ste strávili hľadaním informácií. Dostanete k nemu tiež 4 užitočné bonusy, vrátane členstva vo VIP skupine cestovateľov bez cestovky, kde sa ma môžete kedykoľvek spýtať čokoľvek ohľadom cestovania. Viac informácií:

Kompletný návod na cestovanie bez cestovky 

V sprievodcovi S dieťaťom do sveta (0 - 2 roky)

Plný praktických informácií a mojich skúseností s vybavovaním povinných formalít (pas, poistenie, víza, očkovanie...), o cestovaní lietadlom, autom, vlakom, či mestskou prepravou s malým dieťaťom.

S dieťaťom do sveta (0 - 2 roky)

Vymeňte pohodlie rezortu za vzrušujúcu dovolenku a cestovanie s množstvom zážitkov a za menej peňazí ako v cestovke. Vystúpte z komfortnej zóny a choďte spoznávať svet. Stojí to za to. Peniaze a hmotné veci sa pominú, ale zážitky vám zostanú do konca života.

S radosťou budem vašim sprievodcom na týchto cestách. Šťastnú cestu! 🙂

Martina

"Každý môže cestovať na vlastnú päsť. V rámci Európy o tretinu až polovicu lacnejšie než s cestovkou, alebo do vzdialenejších či exotických krajín za cenu dovolenky v Európe."