Rajecké Teplice a okolie: tip na víkendový pobyt

Rajecké Teplice mám veľmi rada. Prvý krát som tu zobrala na víkend mamu po návrate z USA, kde som cez vysokú školu chodila cez Work and Travel program pracovať a cestovať. Bolo to 14 rokov dozadu. Odvtedy sa toto mestečko poriadne zmenilo k lepšiemu, a tak tu chodíme stále radšej. Je to podľa mňa ideálne miesto na strávenie víkendu, najmä pokiaľ obľubujete wellness, prechádzky a oddych.

Dostanete sa tu autom, či napríklad vlakom zo Žiliny. Ubytovanie tu nájdete v mnohých privátoch od cca 30 Eur/2 osoby na noc, je tu aj zopár penziónov a hotelov, tie luxusné vlastnia priamo kúpele. Ubytovanie nájdete napríklad cez známy vyhľadávač Booking.com.

Aktivity v Rajeckých Tepliciach

Spa Aphrodite

Asi najväčšie lákadlo Rajeckých Teplíc sú kúpele, ktoré v roku 1996 prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Aj po tejto rekonštrukcii sa tu postupne stavali nové bazény a priestory nielen na liečebné, ale aj wellness pobyty, ktoré vyhľadávajú ľudia z celého Slovenska i zahraničia. Môžete sa tu prísť okúpať, saunovať na 2 – 3 hodiny, alebo prísť na dlhší pobyt aj s procedúrami.

https://www.instagram.com/p/Blp2a1bAtEE/

Pre mňa sú to najkrajšie slovenské kúpele, je tam naozaj nádherne. Obrovské sochy, stĺpy, maľby, palmy, luxus dýcha zo všetkých strán. Nájdete tu 2 vnútorné bazény – jeden s cca 38 stupňovou a druhý s cca 31 stupňovou vodou a 4 vonkajšie bazény s rôznymi teplotami vody.

Treba sa však pripraviť na to, že si za luxus priplatíte. Oplatí sa sem prísť v pondelok až štvrtok, vtedy je zvýhodnené vstupné 14 Eur za dospelú osobu a 10 Eur za dieťa. Odstatné dni sa platí 19 Eur za dospelú osobu a 12 Eur pre každé dieťa od 0 rokov. Takže toto bolo prvé miesto, na ktorom sme platili aj za nášho 1,5 ročného syna. Vstupné je iba na 2 hodiny, za každú začatú polhodinu sa platia 2 eurá. Viac info nájdete priamo na ich stránke >>.

Okrem toho je tu krásny saunový svet, kde nájdete rôzne druhy sáun (suchá, bylinková, mentolová, soľná atď) a môžete si rezervovať veľké množstvo procedúr a masáží.

Nie je to tu určené vyslovene pre deti, takže nečakajte žiadne špeciálne atrakcie, okrem bežných masážnych trysiek a bubliniek. Ideálne je tu prísť len s partnerom, či napríklad kamarátkami na dokonalý wellness a oddych.

Termálne kúpalisko Laura

Lacnejšiu možnosť kúpania v Rajeckých Tepliciach predstavuje termálne kúpalisko Laura, umiestnené na okraji mesta. Nájdete tu 2 bazény – plavecký a detský, minigolf, plážový volejbal, reštauráciu a bufety.

Jazero

Neďaleko Aphrodite sa v centre mesta nachádza jazero, na ktorom je rybárska reštaurácia. Plávajú v ňom kačky a môžete sa tam v lete aj člnkovať ( za 5 Eur/polhodinu). Chodník okolo jazera v tieni stromov  je ideálne miesto na prechádzky, počas pobytu tu určite viackrát zájdete.

Park

Park pri hoteli Skalka je veľmi príjemný na prechádzky, či hranie s deťmi. Hotel má aj detské ihrisko, v parku je umiestnených pár umeleckých diel z dreva a nájdete tu Activity park s možnosťami na zašportovanie si. Je tu tiež výborná zmrzka (otvorení sú však len v lete – do 2.9.). Majiteľ nám dal ochutnať zo všetkých druhov a ponúkol aj vodu s citrónom zdarma. Tomu sa hovorí profi prístup.

Ďalší park je priamo pri Aphrodite, sú tam kvetinové výsadby a fontána.

Prechádzka Rajeckými Teplicami

Centrum mesta nie je veľké, no príjemné na prechádzky. Na námestí pribudla fontána a pri nej 4 drevené hojdačky. To sa vidí v máloktorom meste. Konajú sa tu občas rôzne koncerty, trhy a iné podujatia.

Od námestia môžete ísť okolo Aphrodite smerom k hotelu Encián, ktorý už z diaľky priťahuje pozornosť farebnými maľbami na fasáde. Odtiaľ je to pár krokov k spomínanému jazeru, či parkom.

Prejsť sa môžete aj uličkami mimo tejto trasy, nájdete tu zopár reštaurácií.

Aktivity v okolí Rajeckých Teplíc

Turistika

Smerová tabuľa nad Rajeckými Teplicami

Okolité kopce ponúkajú viaceré možnosti turistiky. Zaujímavé miesto je napríklad vrch Skalky, ktorý sa nachádza nad Rajeckými Teplicami a je na ňom spravená takáto adrenalínová hojdačka. Kým som spolu s drobcom oddychovala po dobrom obede, Miloš sa poriadne zapotil a svižným tempom sa prešiel k hojdačke (vraj je to dosť strmý výstup).

https://www.facebook.com/CestujemeBezCestovky/videos/1070745303081768/


Z hojdačky máte krásny výhľad na hrad Lietava
, ak máte teda radi takéto adrenalínové radosti, šup šup sem. Dá sa sem dostať aj z opačnej strany vrchu – z obce Lietavská Svinná – Babkov.

Z Rajeckých Teplíc sa môžete prejsť až k hradu Lietava, popis trasy nájdete napríklad na tejto stránke >>.

Prečítajte si aj článok Pieniny – aktívna dovolenka v nádhernej prírode >>

Čičmany

26 kilometrov od Rajeckých Teplíc sa nachádza mestečko Čičmany, v ktorom sa zachovali viaceré čierne drevenice pomaľované bielymi vzormi inšpirovanými výšivkou. Stráviť tu môžete pár hodín, navštívite múzeum, otvorené domy, ktoré sú súčasťou múzea, najesť sa môžete v reštaurácii v centre.

Rajecká Lesná

Je vzdialená len cca 13 km od Rajeckých Teplíc a nájdete tu známy veľký drevený Betlehem, ktorý zobrazuje okrem narodenia Krista aj dejiny slovenského národa. Je dielom rezbára Jozefa Pekaru a vznikal až 15 rokov. Veľké množstvo postavičiek sa pohybuje. 4 kilometre za obcou je tiež vyhľadávaný gejzír, ktorý vytryskuje z podzemného potrubia a v zime tvorí zaujímavý ľadový kužeľ. Dostanete sa tu pohodlne autom po asfaltke.

———————————————-

Viac aktivít v Rajeckých Tepliciach a okolí nájdete napríklad na tejto stránke >>, nudiť sa tu rozhodne nebudete.

Ak sa vyberiete na výlet do tejto oblasti, želám vám krásne počasie, aby ste si mohli dokonale vychutnať relax, prechádzky, či turistiku a prišli domov skvele oddýchnutí. :)

Majte sa krásne,

Martina

NÁVODY pre vás na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre