Aktuálne ZĽAVY na UBYTOVANIE cez Booking.com a Airbnb

Vyhľadávače ubytovania Booking (hotely, hostely, penzióny, apartmány, vily…) a Airbnb (ubytovanie u domácich, apartmány, domy, vily) sú celosvetovo jedny z najpoužívanejších webov na rezerváciu ubytovania na svete. Na obidvoch stránkach je momentálne možnosť ušetriť pri každej rezervácii, pokiaľ sa na ne dostanete cez špeciálne linky.

! Pozor však, vždy môžete využiť 1 zľavu na 1 konto, takže ak chcete ušetriť pri každej rezervácii ubytovania, využite môj extra tip na konci článku. 🙂

V tomto článku budem linky, ku ktorým sa dostanem, priebežne sledovať a aktualizovať, takže si link naň uložte a pozrite sa tu vždy, keď budete chcieť rezervovať ubytovanie.

Kde a ako hľadať ubytovanie bez cestovky, na čo si dať pozor?
Prečítajte si e-book Ubytovanie bez cestovky na stiahnutie zdarma

Prehľad aktuálych zliav:

10 – 20% z ceny ubytovania na stránke Booking.com – oplatí sa pri rezervácii nad 130 Eur. Za pobyt zaplatíte plnú sumu, peniaze v hodnote 10% z ceny pobytu vám prídu na váš účet po skončení pobytu.
15 USD (cca 12,7 Eur/330 Kč) na stránke Booking.com – oplatí sa pri rezervácii do 130 Eur. Za pobyt zaplatíte plnú sumu, peniaze vám prídu na váš účet po skončení pobytu.
25 – 30 Eur (sumu pravidelne mení Airbnb) pri prvej rezervácii na Airbnb. Rezervácia musí byť v určitej minimálnej výške, sumu vidíte hneď po kliknutí na link. Pri každej rezervácii si môžete vytvoriť nové konto (použiť nový e-mail), aby ste mohli VŽDY využiť túto zľavu. Zľava sa odrátava ešte pred platením za pobyt. 

Podrobnosti týchto zliav:

BOOKING.com

Vo vyhľadávači Booking.com nájdete ubytovania od najlacnejších izieb zdieľaných s inými cestovateľmi v hosteloch, po penzióny, malé, stredné, či luxusné hotely, ale aj samostatné vily na prenájom.

Väčšina ubytovaní má možnosť bezplatného zrušenia rezervácie do určitého termínu pred odchodom. Je tu možnosť filtrovania ponúk podľa rôznych kritérií a možnosť zoradiť ponuky od najlacnejšej po najdrahšiu, alebo napr. podľa vzdialenosti od centra. Úvodná stránka vyzerá takto (ukážkové ponuky sa menia):

Registrácia na stránke je zdarma. Pokiaľ cez ňu rezervujete ubytovanie často, po absolvovaní viacerých pobytov dostanete členstvo v Genius programe, čo vám prináša výhody ako 10% zľavy na ubytovanie vo vybraných hoteloch, ktoré sú zapojené do Genius programu, neskorý check out, či letiskový transfer. Ak ste teda GENIUS členom, automaticky máte množstvo hotelov s 10% zľavou aj bez linku na zľavu. No získať môžete ešte viac, čítajte ďalej.

Zľava 10 – 20 %

Ak máte v pláne v blízkej dobe rezervovať ubytovanie (na Slovensku, v Čechách, či kdekoľvek inde vo svete) v sume nad 130 Eur, využite zľavu 10% z ceny ubytovania (pri nižšej sume sa viac oplatí využiť zľavu 15 USD popísanú nižšie). Na jej uplatnenie stačí rezervovať ubytovanie cez tento link >> (ak nemáte konto, treba si ho bezplatne vytvoriť). Za pobyt zaplatíte plnú sumu, peniaze vám prídu na účet dodatočne po absolvovaní pobytu. Dávajte si pozor na to, aby ste po kliknutí na link videli informáciu, že po rezervácii dostanete 10% naspäť. Ak túto informáciu neuvidíte, vyskúšajte sa prihlásiť pod iným kontom alebo cez iný prehliadač (Google Chrome) a ak to stále nepôjde, napíšte mi.

POZOR!! Ak ste členovia GENIUS programu, môžete využiť zľavu takmer 20%! Ako na to? Prihláste sa do svojho konta na Bookingu a následne si otvorte nové okno cez tento link >>. Vyberiete si z ponúk, ktoré vám Booking navrhuje so zľavou Genius klubu 10%. Čiže na ubytovanie zľacnené o 10% v rámci Genius klubu si uplatníte ďaľších 10% tým, že si ho rezervujete cez tento link (musíte byť stále prihlásený na svojom Genius konte).

Po absolvovaní pobytu vám príde e-mail s informáciou, ako dostať naspäť 10% zo sumy, ktorú ste zaplatili. Buď ju dostanete automaticky naspäť na platobnú kartu, z ktorej ste platili rezerváciu, alebo na svoj účet, ktorý im napíšete. Ak napríklad rezervujete ubytovanie na Maledivách za 400 Eur, vráti sa vám 40 Eur. Peniaze chodia cca do týždňa, ak vám do 2 týždňov neprídu, odporúčam ozvať sa na podporu: customer.service@booking.com. Pri komunikácii im treba napísať e-mailovú adresu, ktorú používate na prihlásenie do svojho účtu na Bookingu.

Zľava 15 USD (cca 12,7 Eur/330 Kč) 

Pri rezerváciách v nižšej sume ako cca 130 Eur (pokiaľ nie ste členom Genius klubu) sa vám viac oplatí rezervovať ubytovanie cez tento link >>. Po uskutočnení pobytu dostanete naspäť na kartu/účet 15 USD.

Pokiaľ cestujete dvaja, môžete si rezervovať časť pobytu na jedno konto a zvyšok pobytu na konto toho druhého. Dostanete teda naspäť 30 USD. Ak budete izbu/apartmán/dom zdieľať viacerí, môžete si pobyt rozkúskovať ešte viac.

Airbnb.com

Veľakrát nájdete lacnejšie možnosti ubytovania  u domácich, cez veľmi obľúbenú stránku Airbnb. Najmä vo veľkomestách sa mi často oplatilo rezervovať ubytovanie cez túto stránku, kde som našla možnosti aj o 50% lacnejšie, ako v hoteloch (napr. v Amsterdame a New Yorku). Vtedy môžete využiť  zľavu 25 až 30 Eur pri prvej rezervácii ubytovania cez tento link >> pričom ubytovanie musí byť v určitej minimálnej výške (býva to okolo 70 Eur). Obidve sumy – aktuálnu výšku zľavy aj požadovanú minimálnu výšku rezervácie uvidíte po kliknutí na link.

Odporúčam vám teraz sa zaregistrovať na stránke pod e-mailom, pod ktorým ešte konto nemáte a zľavu využijete kľudne aj neskôr – max do roka. Automaticky sa odpočíta pred platením, ak zľavu pred platením odpočítanú nevidíte a máte určite sumu za ubytovanie v dostatočnej výške (cca 70 Eur okrem servisných poplatkov), vyskúšajte použiť iný e-mail alebo internetový prehliadač, prípadne Inkognito režim prehliadania stránok. Po absolvovaní prvého pobytu cez Airbnb dostanete svoj vlastný link na zdieľanie pre svojich priateľov.

Extra tip

Využiť vždy môžete 1 zľavu na jeden účet. Nikto vám však nezakáže vytvoriť si nový e-mail a s ním aj nový účet, či už na stránke Booking alebo Airbnb. Môžete si teda uplatniť niektorú zo zliav PRI KAŽDEJ rezervácii! Nevadí, že vaša fotografia na konte, či kontaktné údaje (meno, priezvisko) budú tie isté.

Máte otázky? Napíšte mi na: info@martinamagulova.sk.

Pekný deň,

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>>

Som autorka e-bookov:
Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>>
Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>>
E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>>

Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >>
Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>>
Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre