Vyhliadková veža v Bojniciach

Po pár zamračených dňoch sa ukázalo slniečko, a tak sme sa rozhodli ísť preskúmať novú 30 metrov vysokú vyhliadkovú vežu v Bojniciach. Nedávno sme sa boli prejsť po Chodníku korunami stromov, a tak sme boli zvedaví, či ide o niečo podobné.

Pohľad na vežu zospodu

Príchod k vyhliadkovej veži

V tomto prípade ide naozaj v prvom rade o vežu, čiže celý chodník sa tiahne smerom hore a celá trasa je v porovnaní s chodníkom v Bachledovej doline oveľa kratšia. Výhľady sú však úžasné a je jasné, že táto atrakcia priláka do tohto regiónu ďalších návštevníkov.

Ako sa k vyhliadkovej veži dostanete, prístup pre kočíky/vozíčky?

My sme zvolili najkratšiu cestu – zaparkovali sme auto pri campingu Bojnice (sú zaznačení aj na Google Maps). Stál tam aj mladý pán v reflexnej veste, ktorý nám ukázal, kde môžeme bezplatne zaparkovať, aj ktorým smerom (po chodníku hore) máme ísť.

Dá sa zaparkovať aj priamo v centre v blízkosti Bojnického zámku a ísť k veži odtiaľ. Cesta peši ku campu trvá cca 30 minút + asi 10 minút k veži. Ak máte ubytovanie v centre, spravte si teda radšej krásnu precházku cez les.

Parkovanie oproti campingu Bojnice

Cesta od campingu vedie po štrkovej ceste (žltá turistická značka) cez lesík, ide o nenáročné stúpanie, stretli sme mamičky s kočíkmi, ľudí na invalidných vozíkoch i s barlami. K veži sa dostanete za cca 10 minút.

Nenáročná cesta k veži vedie cez lesík

Vstupné a otváracia doba 

Vstupné je 6 Eur za dospelú osobu a 3,99 Eur za dieťa nad 3 roky. Platí sa v drevenom domčeku priamo pri veži, vstupenku potom ukážete pracovníčke v reflexnej veste pri vstupe na vežu. Otvorené je denne od 9:00 do 21:00 hod.

Chodníky, adrenalín a krásne výhľady

Oplatí sa prísť? 

Jasnačka! :) Veža je postavená z kombinácie dreva a kovu, všade je pletivo, môžete teda nechať aj menšie deti slobodne behať.

Niektoré časti veľmi pripomínajú Chodník korunami stromov

Deti môžu bezpečne behať, všade je pletivo

Je tu aj pár adrenalínových prvkov – tunel z lán, po ktorom si môžete zísť časť trasy, v hornej časti sieť, z ktorej vidíte celú vežu pod sebou, či tobogán, ktorý však v čase našej návštevy nefungoval.

Výhľady sú naozaj krásne, z veže je vidieť Bojnický zámok, Bojnice, Prievidzu a okolitú prírodu.

Výhľad na Bojnický zámok vpravo odo mňa, Bojnice a Prievidzu

Tááákto sme vysoko :)

Bojnický zámok, Bojnice, Prievidza

Keď prídete do Bojníc, určite túto vyhliadku nevynechajte. Odporúčam však prísť (ak sa dá) cez týždeň, keďže atrakcie tohto druhu bývajú cez víkendy preplnené.

V Bojniciach sa nebudete nudiť niekoľko dní, príďte aspoň na 2-3 noci. Okrem tejto veže môžete ísť pozrieť náš najkrajší slovenský zámok, ZOO, prejsť sa v parku pri zámku, či námestí pod ním. Alebo sa ísť okúpať na kúpalisko vedľa zámku, či do kúpeľov.

Výhľad na zámok zo ZOO

Bojnický zámok

Príjemné výletovanie! :)

Maťa

NÁVODY pre vás na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>>

Som autorka e-bookov:
Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>>
Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>>
E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>>

Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >>
Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>>
Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre