Chodník korunami stromov – zážitok pre celú rodinu

3 dni voľna, veľké množstvo zážitkov. Sadli sme do auta, nabalili babku ako au pairku a vyrazili smer Tatry. Presnejšie ešte ďalej, naša prvá zastávka bola Bachledova dolina a v nej Chodník korunami stromov a odtiaľ smer Pieniny.

Parádny výhľad z vyhliadkovej veže, ktorá je na konci chodníka.

Z Trenčína trvá cesta do Bachledovej doliny plus mínus 3 hodiny, v závislosti od premávky. Už dlhšie som sa chystala pozrieť na túto krásnu vyhliadku ponad stromy, no chcela som to vzhľadom na vzdialenosť spojiť ešte s niečím. A tak, keď padlo rozhodnutie ísť do Pienin, povinná zastávka počas cesty bola jasná.

Malý cestovateľ dlhú cestu zvládol s prehľadom, babka ho zabávala, jedol a maškrtil dobroty z mamacupu, pozeral knižku, či pesničky na tablete. Mali sme len jednu prestávku na pumpe v Ružomberku, kde sme sa občerstvili, trochu sa prešli a šli ďalej.

Ako sa dostanete na Chodník korunami stromov?

K hotelu Bachledka sme prišli pred obedom, zaparkovali sme na platenom parkovisku pod hotelom. Na chodník sa dalo dostať iba peši, o niekoľko týždňov by mala začať k chodníku premávať novučičká lanovka. Ak vás teda neláka cca 45 minútový výstup po štrkovej ceste do kopca, počkajte si na lanovku. A odložte nejaké to euríčko naviac.

Ak vám výstup nevadí, máte radi turistiku, prípadne chcete ušetriť,  riaďte sa smerovými tabuľami pri hoteli Bachledka, alebo choďte za ľuďmi. Ak máte malé dieťa a nemáte so sebou nosič, odporúčam si ho bezplatne (za vratnú zálohu) požičať v suveníroch pri Bachledke. Kočíkom sa po ceste plnej štrku a kameňov ide ťažko, museli by ste ho na niektorých úsekoch prenášať. Alebo ísť s dieťaťom, ktoré ešte príliš veľa neprejde na rukách. Ja som mala svoj novučičký Moyo nosič, ale poviem vám, fučala som riadne. Stúpanie nie je príliš veľké, s viac ako 12 kilami na sebe mi však dalo zabrať. Pri vstupe na chodník sa dá bezplatne požičať hlboký alebo športový kočík.

Kedy a za koľko na chodník korunami stromov

Chodník je otvorený od 9:00 do 17:00 hod, od júla až do 19:00. Vstupné sa platí priamo pri vstupe na chodník. Dospelá osoba platí 9 Eur, majú aj detské, seniorské, rodinné a iné zvýhodnené vstupy. Viac info tu >>

Cez víkendy vraj chodí na chodník veľmi veľa ľudí, a tak si asi postojíte v rade na vstupné. My sme prišli cez týždeň pred obedom a pri pokladni nečakal nikto. Po samotnom chodníku  a vyhliadke sme sa prechádzali asi hodinu.

Prechádzka po chodníku a vyhliadke

Celý 1,2 km dlhý chodník je bezpečný aj pre malé deti, všade je pletivo, môžu po ňom behať a nazerať na okolitú prírodu. Časť prechádzky je v rovine nad stromami, prechádzate sa, čítate si informačné tabule, prechádzate adrenalínové (ale maximálne bezpečné) zákutia a kocháte sa okolitou prírodou.

Na konci chodníka je vyhliadková veža, ktorá je bezbariérová, vyšľapete si to na vrchol, odkiaľ je krásny výhľad. Na vrchole veže je hrubá sieť v strede, na ktorú si môžu sadnúť/postaviť sa tí odvážni z vás, ktorí sa neboja výšky.

Pri vstupne na chodník sú 2 detské ihriská, obchod so suvenírmi a bufet, ak zostanete hladní alebo smädní. Môžete tu teda stráviť nejaký čas a pozorovať okolitú prírodu a výhľady.

Jedno z ihrísk pri Chodníku korunami stromov


My sme sa najedli až po zostúpení k Bachledke, pochutili nám síce nie zrovna najlacnejšie, ale výborné bryndzové halušky v ich reštaurácii.

Krásne Slovensko – okolie hotela Bachledka

Z Chodníka korunami stromov sme sa presunuli do asi 50 minút jazdy autom vzdialeného Červeného Kláštora v Pieninách. Čo nás čakalo tam si prečítajte v ďalšom článku >>.

Majte sa krásne,

Maťa

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre