Rozprávkový les pri Kolibe Panoráma v Nezbudskej Lúčke

Do Koliby Panoráma a jej okolia chodíme radi tak či tak. Po otvorení Rozprávkového lesa teda bolo jasné, že nebude dlho trvať, kým tu zavítame aj my. Môžete v tejto oblasti stráviť celý deň – ísť do Rozprávkového lesa, najesť sa do Koliby Panoráma, pozrieť ich zvieratká. Ak máte malé deti, môžu sa pohrať na bezplatnom ihrisku pri reštaurácii, alebo si užiť platené kolotoče. A ak máte dosť energie, prejsť sa môžete k lomu Nezbud a oddýchnuť si pri jazere, alebo na druhú stranu Váhu na hrad Strečno (cca 25 minutová prechádzka).

My sme prešli autom cez obec Nezbudská Lúčka, ktorá sa nachádza asi 20 min autom od Žiliny alebo hodinku od Trenčína a zaparkovali na bezplatnom parkovisku pár metrov od vstupu – všade sú smerové tabule ako sa dostať ku vchodu. Do Rozprávkového lesa sa platí vstupné 7 Eur/osobu nad 16 rokov, 3,5 Eur za dieťa od 3 do 15 rokov, deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Sledujte CESTUJEME BEZ CESTOVKY aj na Instagrame pre videá a foto z našich výletov >>

Rozprávkový les tvoria kľukaté chodníky, popri ktorých sú veľké sochy a domčeky s rozprávkovými postavami. Drobec sa do 2 sekúnd po vstupe vyštveral na prvú atrakciu – obrovskú zelenú húsenicu, tak som sa vrátila spýtať pani pri vstupenkách, či sa na postavičky môže loziť… :)

Odpoveď aj pre ostatné lozeniachtivé detičky – okrem prvej húsenice by sa na ostatné rozprávkové postavy loziť nemalo, lebo sa tým poškodzujú. Toto u nás hodnotím ako najväčší problém, keďže to Maťka lákalo najviac. Viaceré najmenšie detičky sa zase báli rozprávkových postáv, ktoré nahlas spievali, hýbali sa a hrali – majú v sebe senzor a začnú hrať, keď niekto ide okolo. Ale je to určite individuálne, mnohé zase práve toto najviac zaujalo.

Okrem statických rozprávkových postáv tu totiž nájdete aj spievajúce krokodíly, tučniaky v tmavom tuneli, cez ktorý môžete prejsť, mačky spievajúce ľudovky, či psy spievajúce Karla Gotta. Tvorca tohto projektu mal zjavne bujnú fantáziu, nás to pobavilo.

Z rozprávkových postavičiek nechýbali 3 prasiatka, Maťko a Kubko, Deduško Večerníček, Šípková Ruženka, Snehulienka a sedem trpazlíkov, perníková chalúpka s Jankom a Marienkou, dymiaci Golem (na potešenie skôr nás dospelých) a množstvo ďalších.

Aj jednu aktuálnu postavičku majú, Koroňák:

Koroňák

Rozprávkové postavy sa nám páčili, myslím, že ešte viac ako 3 ročnému Maťkovi, ktorý mnohé z nich ešte nepoznal. A – tým, že sa nedalo na ne vyliezť, okolo viacerých z nich len prebehol. Celkovo les hodnotím ako príjemné miesto na prechádzku, ktoré nám však stačilo zažiť raz.

Prešli sme si kľukatým chodníčkom okolo všetkých rozprávok a pri východe zbadali ďalšiu atrakciu, ktorá tu minulý rok nebola – platené kolotoče, skákajúci hrad a vodné atrakcie.

Nadšená som z toho nebola, keďže sme už boli hladní a, samozrejme, Maťko hneď chcel niečo z toho vyskúšať… Zaplatili sme teda 2 Eurá za 5 minút šmýkania na veľkom skákacom hrade, a potom konečne prešli okolo klietok s veveričkami a papagájmi na terasu reštaurácie.

Ľudí bolo na obed dosť, poobede sa to však poriadne vyprázdnilo. Ak teda plánujete prísť a dá sa vám aj cez týždeň, prišla by som okolo obeda do lesa a poobede do reštaurácie, za zvieratkami a na ihrisko. Cez víkend to tu musí byť preplnené, ako asi všetky podobné miesta… Jediný čas, kedy rada počas víkendov niekde chodím, je nedeľa doobeda. Vtedy väčšinou býva všade poloprázdno.

Viac tipov na výlety po Slovensku, ubytovanie na Slovensku pre rodiny s deťmi, ako na dovolenku od príprav po návrat domov, naše skúsenosti z ciest s malým dieťaťom a ďalšie tipy nájdete v sprievodcovi Výlety a dovolenky s malými deťmi (0 – 5 rokov) >>

Dala som si výborný vývar a Koliba tanier, kde boli bryndzové halušky, strapačky a bryndzové pirohy, pochutila som si, aj keď som z toho fučala až do večera. Na obsluhu sa na terase pri návale hostí trocha čaká.

Po obede a Maťkovom šlofíku sme sa presunuli na ihrisko hneď vedľa Koliby Panoráma, ktoré je zdarma. Sú tam 2 trampolíny a pieskovisko s pár hračkami a šmýkaľkou, hojdačka a drevené chodúle, ktoré si takisto môžete zdarma požičať a skúsiť na nich kúsok prejsť.

Slnko pražilo poriadne, plánovanú prechádzku na hrad Strečno sme teda odložili na inokedy. Dá sa k nemu prejsť peši od Koliby Panoráma cez most ponad Váh, trvá to cca pol hodinku.

Výhľad z terasy Koliby Panoráma na hrad Strečno

Prečítajte si tiež článok Banská Štiavnica a okoli & tip na chatu pre rodiny s deťmi

Poslednou zastávkou boli zvieratká, pri detskom ihrisku spomínané veveričky, papagáje a zajace a trocha nižšie od reštaurácie oslík, prasiatka, pávy a pštrosy. Poriadne špinavé čierne prasiatko rozrývajúce zem naokolo sme si aj pohladkali, voľne pobehovali okolo nás.

————————————–

Tak, príjemný deň za nami… Boli ste už, alebo sa plánujete prísť pozrieť tiež?

Maťa

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre