MALEDIVY – porovnanie ostrovov Thoddoo, Rasdhoo a rezorty. Kam ísť na dovolenku?

Viacerým z vás som dala chrobáka do hlavy a teraz rozmýšľate, či ísť na dovolenku na ostrov Thoddoo, Rasdhoo, alebo do niektorého rezortu? Spísala som stručné porovnanie, plusy a mínusy ostrovov, ktoré sme navštívili, aby ste mali jednoduchšie rozhodovanie. Je to však založené na mojom subjektívnom názore a skúsenosti. A tak je na vás, či vyskúšate to čo ja, alebo sa radšej zariadite podľa seba.

Tiež som na konci napísala itinerár, ktorý by som zvolila pri najbližšej návšteve.

Stručné zhrnutie:

 • Ak máte dostatok peňazí a chcete luxus, tip top služby, množstvo jedla na výber, zábavný program, alkoholické nápoje, dokonale čistý ostrov, choďte do rezortu.
 • Ak nemáte niekoľko tisíc Eur za dovolenku v rezorte, ale chcete si užiť krásnu pláž s množstvom paliem, nádherné tyrkysové more a šnorchlovanie, choďte na Thoddoo. Dovolenka vás môže stáť do 1000 Eur na 10 nocí vrátane plnej penzie (letenky, ubytovanie, transfer, plná penzia, výlety), podmienkou je kúpenie lacných leteniek. Ak neviete ako na to, návody & moje poradenstvo nájdete tu >>.
 • Ak nemáte niekoľko tisíc Eur za dovolenku v rezorte, prižmúrite oko nad vzhľadom samotného ostrova a máte radi aktívnu dovolenku plnú výletov a vodných športov, choďte na Rasdhoo.

Ostrov Thoddoo

Ostrov Thoddoo je vhodný najmä pre rodiny s deťmi, keďže má čisto pieskovú pokojnú pláž s množstvom tieňa. Ďalej pre zamilované páry a pre tých, čo túžia po kľude, pohode, relaxe, chcú počúvať iba šum mora, alebo sa prechádzať po zelenom ostrove plnom paliem. Okoreniť pobyt sa samozrejme dá šnorchlovaním a množstvom výletov.

Hotel Thoddoo Beach view: 10 minút peši od pláže (možnosť zapožičať bicykel za 5 USD/deň). Malý hotelík za perfektnú cenu, veľmi ochotný majiteľ. Vyzdvihne vás na letisku, pôjde s vami loďou na ostrov, zoberie vás za šnorchlovaním, vybaví návštevu rezortu, či vás vezme na výlety.

PLUSY:

 • krásna piesková pláž, neporovnateľne krajšia ako na Rasdhoo
 • pokojné, ničím nerušené kúpanie v čistom tyrkysovom mori
 • množstvo paliem na celom strove, plantáže s ovocím a zeleň
 • množstvo výletov na výber – šnorchlovanie s korytnačkami, rajami, pozorovanie delfínov, výlet na sand bank
 • v hotelovej reštaurácii čerstvé džúsy a ovocie.

MÍNUSY:

 • hotely nie sú priamo na bikiny pláži, ale cca 10 minút peši od nej
 • na ostrove bývajú aj miestni obyvatelia, ktorí nie vždy majú čisté okolie svojich domov
 • obmedzený výber jedál z menu v hotelovej reštaurácii, jedlá skôr ázijského typu (ryžové/cestovinové jedlá, ale aj hranolky a kurča)
 • alkohol je zakázaný
 • káva iba instantná.

Mohol by Vás zaujímať i článok Svadba na Maledivách bez cestovky >>

Ostrov Rasdhoo

Ostrov Rasdhoo je vhodný najmä na aktívnu dovolenku. Pre ľudí, čo robia radi vodné športy, výletujú, majú radi väčší ruch. Ostrov je veľmi malý, zastavaný, menej zelene. Nie je veľmi pekný na prechádzky. Je to skôr východiskový bod na výlety. Výhoda je blízky sandbank – pieskový výbežok.

Hotel Rasdhoo Island Inn: priamo na pláži, ktorá je však maličká a plná vyplavených koralov a kamienkov. Priamo na nej sa však dá požičať kajak, paddleboard, vodný skúter a odchádza sa na výlety. Jedlo o niečo bližšie nášmu (špagety, zemiaky, ryža), chýbajú čerstvé džúsy a menej ovocia ako na Thoddoo. Večer počuť hudbu z rezortu oproti.

PLUSY:

 • výborné možnosti šnorchlovania a potápania v blízkosti ostrova
 • blízky sand bank (pieskový výbežok v mori), picnic island a iné možnosti výletov
 • priamo v hoteli Rasdhoo Island Inn Beachfront je veľká požičovňa športovej výbavy – kajaky, paddleboardy, šnorchlovacia výbava a iné
 • na ostrove je kaviareň s rýchlym internetom a dobrou kávou (Lavazza).

MÍNUSY:

 • samotný ostrov nie je zaujímavý, málo zelene
 • na pláži a pri vstupe do mora sú úlomky koralov, kamienky, mušle, treba byť opatrný
 • rušná pláž
 • alkohol je zakázaný.

Rezort – ostrov, kde nebývajú domáci

O rezorte som pár viet napísala v článku s otázkami a odpoveďami ohľadom Malediv. Každý rezort je vlastne hotelový komplex na ostrove, kde nežijú Maldivčania. Je tu teda iba hotel pozostávajúci z viliek na vode, či apartmánov na ostrove, reštaurácie, bazény a iné atrakcie. Je ako stvorený pre vás, ak vás nezaujíma život miestnych obyvateľov a v prvom rade – ak vám nevadí minúť na dovolenku veľa peňazí. Ak máte radi luxusné ubytovanie, dokonale čisté uličky, pláže, služby, veľké možnosti jedla.

Ceny rezortov si pozrite na stránke Booking.com, ale aj u cestoviek, niekedy majú práve v cestovke dohodnuté lepšie ceny. Zároveň si pozrite napr. na Google maps, ako ďaleko je daný rezort od letiska v Malé, aby ste doň nemuseli letieť hydroplánom a platiť tak za cestu o minimálne 250 Eur naviac.

PLUSY:

 • služby na top úrovni, čistota, množstvo jedla na výber
 • možnosť zakúpiť alkohol.

MÍNUSY:

 • cena dovolenky, cena výletov a alkoholických nápojov.

Ako by som si naplánovala dovolenku ja?

Asi podobne, ako sme ju mali naplánovanú aj teraz.

 • Najskôr by som šla na ostrov Thoddoo. Majiteľ, alebo niekto z personálu by nás čakal na letisku a šiel s nami motorovým člnom (speedboat) na ostrov. Väčšinu pobytu (aspoň týždeň) by som bola na tomto zelenom ostrove, veľa sa kúpala v krásnom teplom mori na pieskovej pláži, opaľovala, prechádzala okolo paliem. Išla na výlet za šnorchlovaním (pozorovať rybičky, korytnačky, a pri troche šťastia aj raje), išla loďkou pozrieť si plávajúce a skákajúce delfíny.
 • Majiteľ hotela na Thoddoo vie vybaviť za lepšiu cenu noc/dve v jednom z rezortov, išla by som teda na 2 noci tam.
 • A potom ešte tak 4 noci na ostrove Rasdhoo, kde by som veľa šnorchlovala, paddleboardovala a spravila si výlet na fotogenický sand bank.

Maledivy sú už naozaj dostupné aj pre bežných smrteľníkov, tak ak sú aj vašim snom, splňte si ho! A napíšte mi potom, ako sa vám páčilo na info@martinamagulova.sk. Poteším sa. :)

Majte sa krásne,

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre