MALEDIVY bez cestovky za cenu dovolenky v Európe – hotel Thoddoo Beach View

Maledivy tvorí viac ako 1000 malých ostrovčekov v Indickom oceáne, z toho 189 je obývaných, tyrkysová voda, celoročná teplota okolo 30 stupňov. Dá sa tu nielen kúpať v 28-30 stupňovom mori a opaľovať, ale aj šnorchlovať, potápať, v mori pláva množstvo rybičiek, raje, korytnačky a moje milované delfíny. Vyskúšať si tiež môžete rôzne vodné športy, pozrieť tradičný maldivský tanec, či zažiť romantickú večeru pri sviečkach na pláži. Ideálne je sem prísť v období sucha, t.j. od konca novembra do apríla, podmienky na dovolenku sú tu však celoročne. Aj počas daždivejšieho obdobia môžete mať slnečný týždeň s minimom dažďa.

Platiť môžete v amerických dolároch, nemusíte si meniť rufie. Ceny v obchodoch sú vyššie ako u nás a slabý výber, odporúčam priniesť si obľúbené maškrty z domu. Viac otázok a odpovedí o Maledivách nájdete v ďalšom článku >>.

Nádherné výhľady z lietadla:

Táto destinácia nebola pár rokov dozadu dostupná pre každého, keďže ubytovať ste sa mohli iba v drahom rezorte (luxusné plážové apartmány a domčeky na vode), kde bežne ceny začínajú od cca 500 Eur/2 osoby/noc s raňajkami a šplhajú sa až do niekoľko tisíc Eur/noc. A k tomu množstvo ďalších doplatkov.

Podľa nového zákona pár rokov dozadu môžu ubytovávať hostí aj miestni obyvatelia, a tak na mnohých ostrovoch vyrástlo množstvo guest housov (malé hotelíky/penzióny), ktoré sú cenovo úplne inde, ako drahé rezorty. 

A tak sme tu. Spiatočné letenky do hlavného mesta Malé sa dajú kúpiť za cca 350 – 500 Eur v akcii z okolitých letísk (Praha, Budapešť, Viedeň). Stačí sledovať lovcov leteniek, či pravidelne sledovať vyhľadávače, a hneď ako sa objaví zaujímavá ponuka, rezervovať. Bežná cena, bez akcie, je cca 550 – 650 Eur/osobu. Postupy hľadania leteniek vrátane mojej pomoci, ak niečo nebudete vedieť nájdete aj v mojom Kompletnom návode na cestovanie bez cestovkyPotom už len rezervovať ubytovanie na niektorom z ostrovov na termín podľa vašich leteniek a môžete sa začať tešiť.

Povinné očkovanie nie je, víza tiež neriešime, iba na letisku po prílete sa vypíše jeden krátky formulár. Vypĺňa sa doňho číslo letu, ktorým ste prišli, osobné údaje a hotel, v ktorom ste ubytovaní. Ak ste ubytovaní v rôznych hoteloch, stačí uviesť prvý z nich. So sebou si prineste doláre.

Ostrov Thoddoo, Maledivy

Na ostrove Thoddoo žijú aj Maldivčania, nie je to len umelo vytvorený rezort. Dovolenkári tu začali prichádzať až od roku 2012, takže ostrov stále nie je veľmi poznačený turizmom. Nebude vás nikto otravovať na pláži so suvenírmi, ale ani nebudete mať veľa možností nákupov, či nočnej zábavy. Miestni obyvatelia si tu žijú svoj život, premávajú sa na skútroch, chodia peši, alebo sa hojdajú v sieti a z diaľky vás budú pozorovať. Prepáčiť im musíte odpadky pri niektorých domoch, keďže systém odpadového hospodárstva nie je na mnohých ostrovoch doriešený. Nachádza sa tu aj lekár, bežné poranenia sa riešia priamo na ostrove, vážnejšie prípady sa prevážajú rýchločlnom do hlavného mesta Malé (vzdialený cca hodinu plavby).

Alkohol na ostrovoch, kde žijú Maldivčania nekúpite žiadny, ten sa dá kúpiť iba v drahých rezortoch. Ak si chcete niečo prepašovať z domu, treba to dať do odbavenej batožiny a radšej preliať do plastovej fľaše, aby vám to nevyhodili na letisku. Alebo si radšej dať očistný detox. 🙂

Pláže sú tu krásne čisté biele a poloprázdne, rozhodne to nevyzerá ako na preplnených plážach Európy počas sezóny. Tu máte dve videá, ktoré som na pláži natočila:

💁🏻Viacerí sa ma pýtate, koľko ľudí je na pláži na ostrove Thoddoo v Maledivách, o ktorom som vám napísala článok so zľavou na ubytovanie. Pred chvíľou som teda pre vás natočila 2 videá – video s druhou časťou pláže dám do komentára pod prvé video.😎🌴☀️ Už veríte, že na odfotenie fotiek bez ľudí netreba veľa námahy?💙http://martinamagulova.sk/maledivy-bez-cestovky-za-cenu-dovolenky-v-europe-hotel-thoddoo-beach-view/

Posted by Cestujeme bez cestovky on Wednesday, 22 November 2017

Posted by Cestujeme bez cestovky on Wednesday, 22 November 2017

 

Prechádzka zeleným ostrovom po rýchlej búrke:

Hlavná cesta vedľa futbalového ihriska:

Všade veľa paliem, odporúčam spraviť si prechádzku okolo plantáží (ideálne s miestnym sprievodcom):

Ostrov pri západe slnka:

Hlavná cesta, smerom na pláž:

Ako jeden z mála maldivských ostrov, Thoddoo má plantáže s ovocím – pestujú tu napríklad papáje, banány, passion fruit, uhorky, šaláty… Produkciu využívajú pre svoje účely a zásobujú tiež ostatné ostrovy.

Pláž

Ostrov Thoddoo má nádhernú „bikini beach“ – pláž, ktorá je vyhradená turistom v plavkách. Bledý piesok, teplá tyrkysová voda a možnosť šnorchlovania medzi farebnými rybičkami a korytnačkami kúsok od brehu. Okolo pláže je množstvo zelene, pod palmami sú lehátka, ktoré si môžete zdarma požičať. Výhoda je teda možnosť tieňa, čo je skvelé aj pre rodiny s deťmi. Tých sme tu stretli viacero, aj s malými deťmi okolo roka. Teplučká voda je väčšinou takmer bez vĺn, takže pre deti ideálne.

Hotel Thoddoo Beach View Maldives

Príchod do hotela

Majiteľ hotela Thoddoo beach view Maldives nás počkal na letisku a išiel s nami rýchločlnom na ostrov Thoddoo.

Tam už čakalo auto, ktoré odviezlo nás a batožinu do hotela. Pri vstupe sme dostali kokosový orech a vlhčené uteráky na osvieženie. Izba s kúpeľnou nás čakala vyzdobená, čistučká.

Vo vonkajších priestoroch hotelíka je možnosť hojdať sa v sieti, posedieť si pod slnečníkom obklopený palmami a zjesť si tu napríklad obed. 5 minút pešo od hotela je hotelová reštaurácia a bikini pláž sa nachádza 10 minút chôdze od hotela.

Ide o maličký rodinný hotel so 4 izbami, plánujú ale rozšírenie pravdepodobne budúci rok. Nečakajte luxus, ale čisté pekné ubytovanie za neskutočnú cenu (vzhľadom na ceny na Maledivách) a ochotu majiteľa vám s čímkoľvek pomôcť.

Izba

Izba pozostáva z manželskej posteľe, menšej skrine, stolíka so stoličkou a zrkadlom, TV, chladničky a súkromnej kúpeľne so sprchou. V izbe je klimatizácia a aj ventilátor na strope. Pred niektorými izbami je posedenie. V hoteli je WIFI.

Takúto vyzdobenú posteľ sme mali pri príchode, často dávajú tiež misu s ovocím:

Kúpeľňa, pri príchode nás čakali kvety aj v umývadle.

Oficiálne fotky hotela:

Strava

Hotel má reštauráciu cca 5 minút peši od neho. Strava je skôr ázijská (pikantné mäsové jedlá, rezance, ryžové jedlá atď), nájdete tu však aj grilované plátky ryby, hranolky, či vyprážané kura. Ak je naokolo majiteľ, či niekto z pracovníkov, sú ochotní vás do nej odviezť na skútri, alebo sa môžete dohodnúť, že vám jedlo prinesú zdarma do hotela. Nám v nej chutilo (predovšetkým čerstvé džúsy, šaláty a ovocie ku každému jedlu), každému však chutí niečo iné, tak posúdite sami. Čašníčka vždy prinesie fľašu vody a jedálne lístky. Ak prídete s malým dieťaťom tak ako my, ochotne vám zohrejú detskú výživu, donesú horúcu vodu, varenú zeleninu, či malé lokálne banány.

Raňajky

Na výber máte každé ráno:

  • kontinentálne raňajky – toasty, párok, vajíčko, džemy a tanier čerstvého ovocia. Pohár čerstvého džúsu a čaj alebo kávu. Kávu robia iba Nescafé.
  • Typické maldivské raňajky – lokše so zmesou pomletého tuniaka, kokosu, limetkovej šťavy, cibule a kari. K tomu takisto ovocie, džús, čaj/káva. Tieto raňajky nám chutili viac ako kontinentálne.

Obed

Vyberáte si z jedálneho lístka, pričom si vždy môžete vybrať džúsový kokteil – odšťavené mango, marakuja, sladučké pomaranče atď trocha zriedené vodou, hlavné jedlo, šalát a na záver tanier ovocia.

Menu (ceny sú v rufiách, 100 rufií je cca 5,5 Eur. Platiť sa však dá aj americkými dolármi)

Takto vyzeral jeden z našich obedov:

Raz sme dostali takéto obrovské kokosové orechy:

Večera

Vyberáte si opäť z jedálneho lístka rovnaké chody ako na obed.

EXTRA SLUŽBY

Ak máte rezervovaný obed a chcete zostať počas dňa na pláži, stačí povedať v reštaurácii po raňajkách čas, o ktorej si prajete doniesť obed a prinesú vám obed na pláž ZDARMA.

Ak si prajete jesť priamo v hoteli a nechcete ísť do reštaurácie vzdialenej cca 5 minút chôdze od hotela, takisto vám prinesú raňajky/obed/večeru ZDARMA do hotela na izbu, terasu, alebo stôl v areáli hotela.

Ďalšie služby, ktoré poskytujú už za poplatokromantická večera na pláži, zásnuby pri potápaní pod vodou, svadba na pláži, honeymoon balíček (svadobná cesta) a iné. Napíšem o tom zvlášť článok. 😉

Čokoľvek budete potrebovať vedieť, spýtajte sa majiteľa hotela, volá sa Ahmed, volajú ho Adhu (čítaj Adhu). Zavedie vás napríklad k obchodu, dohodnete si s ním výlet, či prehliadku plantáží. Ostatní zamestnanci nevedia veľmi dobre po anglicky, ale základné veci vybavíte aj s nimi.

Špeciálna cena hotela Thoddoo Beach View

A teraz prichádza tá najlepšia časť. S majiteľom tohto rodinného hotela (pracujú v ňom 3 bratia) sme viackrát hodili reč, dal mi rôzne informácie o živote na ostrovoch a tipy. Ale čo je najhlavnejšie, všetkým vám, ktorí sledujete fan page Cestujeme bez cestovky, máte môj e-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky, alebo čítate tento blog, poskytne perfektnú špeciálnu cenu na pobyt!

Bežne nájdete na Bookingu ceny tohto hotela začínajúce od 90 USD/noc/2 osoby s raňajkami, a k tomu si musíte pripočítať povinné dane a poplatky (spolu sú na ostrovoch vo výške 22% z ceny izby + 3 doláre na osobu/deň, ktoré by ste zaplatili naviac). Pri pobyte na 7 nocí by ste teda zaplatili 115,8 USD/noc/2 osoby s raňajkami. (100 USD je cca 85 EUR/2170 Kč)

Ak chcete využiť zľavu, ktorú som vybavila, stačí napísať e-mail na info@thoddoobeachview.com, napísať im dátumy, odkedy dokedy chcete pobyt rezervovať a napísať im kód, ktorý sme si dohodli: BEZCESTOVKY. Platiť potom budú tieto ceny za izbu s kúpeľňou, platia aj počas Vianoc a Silvestra:

  • Za pobyt na 7 nocí a menej, ceny už ZAHŔŇAJÚ všetky dane a poplatky:

50 USD/2 osoby/noc s raňajkami, čiže 25 USD/1 osobu (pôvodná cena je ako som písala vyššie 115,8 USD/2 osoby s raňajkami)

70 USD/2 osoby/noc s polpenziou, čiže 35 USD/1 osobu

90 USD/2 osoby/noc s plnou penziou, čiže 45 USD/1 osobu

140 USD/2 osoby/noc all inclusive, čiže 70 USD/1 osobu.

  • Za pobyt na 8 nocí a dlhšie, ceny už ZAHŔŇAJÚ všetky dane a poplatky:

45 USD/2 osoby/noc s raňajkami, čiže 22,5 USD/1 osobu

65 USD/2 osoby/noc s polpenziou, čiže 32,5 USD/1 osobu

85 USD/2 osoby/noc s plnou penziou, čiže 42,5 USD/1 osobu

135 USD/2 osoby/noc all inclusive, čiže 67,5 USD/1 osobu.


Deti:

Pre deti vedia zabezpečiť detskú postieľku alebo klasickú 1 lôžkovú drevenú posteľ vedľa manželskej postele.

Do 2 rokov ZDARMA

Od 2 do 12 rokov 10 USD/noc (strava je v cene, rovnaký plán stravovania ako rodičia)

Od 12 do 16 rokov 15 USD/noc (za príplatok 5 USD dostanú rovnaký plán stravovania ako rodičia)

Od 16 rokov vyššie sa platí rovnaká cena ako pre dospelú osobu (cena izby deleno dva).

Transfer z letiska na ostrov

V závislosti od času a dňa príletu do Malé vám majiteľ hotela navrhne najlepšiu možnosť presunu na ostrov. On, alebo niekto iný vás počká na letisku a odvedie k lodi. Možnosti sú:

Speedboat (rýchločln) – cena je 35 USD/osobu/jednu cestu. Cesta trvá cca 1 hodinu. Upozorňujem, že je to fakt adrenalín pokiaľ sú väčšie vlny (po daždi), určite si pre istotu nabaľte Kinedryl, najmä pokiaľ vám býva na lodiach nevoľno. My sme ich zrovna zažili a nebolo nám všetko jedno, niektorým ľuďom bolo aj zle. Malé deti, ako je náš malý cestovateľ je super mať v nosiči, tomu nadskakovanie nevadilo, smial sa tomu, a neskôr dokonca zaspal. Sedel s nami aj 6 ročný chlapec, ktorý si z toho tiež nič nerobil, my dospelí sme to skrátka prežívali viac. Pri peknom počasí je to príjemná jazda. 

Ferry (pomalá loď) – cena cca 10 USD/osobu/1 cestu. Cesta trvá 4 – 7 hodín v závislosti od druhu ferry.

POSTUP REZERVÁCIE a výpočet ceny dovolenky

  1. Nájdete a rezervujete si letenky do Malé, Maldives. Pozerajte letenky z okolitých letísk (Viedeň, Budapešť, Praha, Katowice…), ale aj vzdialenejších európskych letísk, do ktorých sa viete lacno dosať niektorou nízkonákladovkou. (Ak neviete ako na to, pozrite môj návod, prípadne využite moje poradenstvo)
  2. Termín a čas príletu a odletu napíšete majiteľovi hotela na info@thoddoobeachview.com spolu s vašimi kontaktnými údajmi, požadovaným stravovaním a heslom BEZCESTOVKY a rezervujete si izbu. Majiteľ vám pošle tzv. Confirmation letter – potvrdenie o rezervovanom pobyte na váš e-mail. Platí sa až na mieste v dolároch. Dohodnete si s ním tiež spôsob prepravy na ostrov a čas stretnutia na letisku. Väčšinou čakajú hostí s nápisom s menom hosťa, alebo sa stretnú pri informáciách naľavo po východe z letiskovej haly.
  3. Vybavíte si cestovné poistenie, zameníte doláre, ktorými budete platiť za hotel a za výlety.
  4. Pobalíte sa a cestujete do raja! 🙂

Príklad výpočtu ceny: Pobyt na 7 nocí s plnou penziou vás bude stáť 7 x 90 USD deleno 2 osoby = 315 USD/osobu, čo je cca 270 EUR (6900 Kč). K tomu si pripočítajte letenky, poistenie a transfer z Malé na ostrov a máte finálnu cenu. Môžete sa teda zmestiť do cca 800 Eur/osobu, ak nájdete letenky za dobrú cenu.

Prečítajte si aj článok o ostrove Rasdhoo, na ktorom sme boli zopár nocí po pobyte na Thoddoo a Otázky a odpovede o Maledivách

Výlety (anglicky excursions)

Po príchode si vypýtajte zoznam možných výletov, je tu toho na výber veľa. Dohodli sme sa, že aj na výlety vám dá zľavu MINIMÁLNE 10% z cenníka. Ak si rezervujete výletov viac, alebo pôjde viac osôb, cena bude nižšia. Na výber máte napríklad:

Pozorovanie delfínov pri západe slnka, šnorchlovanie, plávanie s rajami, výlety na ostrovy, do rezortov a sandbanky, t.j. pieskové výbežky a iné.

Majiteľ, aj všetci ostatní pracovníci hotelíka a reštaurácie sú veľmi milí a ochotní. Majiteľ hovorí celkom dobre po anglicky, ostatní pomenej ale dohovoríte sa. Otázky môžete napísať majiteľovi priamo cez rezervačný e-mail. Môžete mu napísať aj v slovenčine, vie si to preložiť a jeho anglickú odpoveď si zase môžete preložiť vy cez Google Translate.

—————————-

Ak sa rozhodnete vycestovať na Maledivy, prečítajte si aj najčastejšie otázky a odpovede, ktoré od vás dostávam, prípadne mi napíšte. Verím, že si to užijete čo najviac! 🙂

Maťa

E-book na stiahnutie ZDARMA: Ubytovanie bez cestovky:

cover ebook final

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

Sprievodca S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky):

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>>

Som autorka e-bookov:
Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>>
Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>>
E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>>

Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >>
Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>>
Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre