MALEDIVY – ostrov č. 2: RASDHOO & tip na hotel

Druhý ostrov, ktorý sme na našej dovolenke na Maledivách bez cestovky navštívili, bol ostrov Rasdhoo. Je vzdialený cca 20 minút rýchlej jazdy motorovým člnom alebo hodinu a štvrť pomalej jazdy na ferry od ostrova Thoddoo, o ktorom som vám písala v minulom článku >>. Z letiska v Malé vám bude trvať plavba motorovým člnom cca hodinu, pomalou loďou niekoľko hodín.

Hotelová pláž a výhľad na „picnic island“, na ktorý sa chodí na výlety:

Cenník a časy prepravy motorovým člnom alebo pomalou loďkou z letiska v Malé na Rasdhoo a naspäť (na preprave sa vopred dohodnite s hotelom, v ktorom budete ubytovaní. Toto je cenník z toho nášho hotela).

Ostrov je o dosť menší ako Thoddoo, keď sa postavíte na hlavnú ulicu, dovidíte na more na všetkých svetových stranách. Je tu oveľa menej zelene a je celý zastavaný domami domácich, obchodmi a guest housami. Samotný ostrov sa nám nepáčil, nie je tam veľmi kam ísť na prechádzku. Ak čakáte romantické prechádzky pod palmami, budete sklamaní. Preto je podľa mňa vhodné skombinovať pobyt s iným ostrovom. Nájdete tu banku, viacero obchodov s potravinami a drogériou, obchodíky so suvenírmi, a aj modernú kaviareň s wifi. 

Hlavná ulica na ostrove Rasdhoo:

Výhoda ostrova je blízkosť k neobývanému ostrovu, na ktorý sa dá ísť kúpať a k sand banku – pieskovému výbežku v mori, ktorý je veľmi fotogenický. Na tento sand bank sa robia výlety aj z ostrova Thoddoo, stoja ale viac, keďže je od ostrova ďalej. Tiež je v blízkosti ostrova veľa možností perfektného šnorchlovania.

Sand bank neďaleko ostrova Rasdhoo:

Hotel Rasdhoo Island In Beachfront

Ak hľadáte hotel, kde hneď po raňajkách sadnete na jet ski (vodný skúter), kajak, či paddleboard alebo sa vyberiete na výlet, či šnorchlovanie, máte radi ruch a hudbu, poďte sem. Ceny začínajú od cca 50 Eur/2 osoby/izbu na noc s raňajkami, cena závisí od sezóny.

Hotel je priamo na menšej pláži, v tieni stromov sa môžete hojdať na hojdacej sieti, či ľahnúť si na lehátko.

Pri hoteli sú takéto visiace siete na sedenie, jedna drevená hojdačka a lehátka, vzadu vidíte džúsový bar

Športy a výlety

Hotel má svoje vlastné športové centrum, kde požičiavajú paddleboardy, kajaky, vodné skútre, šnorchlovaciu výbavu atď. Šnorchlovať a pozorovať krásne farebné rybičky sa dá aj kúsok od brehu. Môžete si tu dohodnúť výlety ako napríklad odvoz skútrom na neďaleký sand bank, piknikový ostrov, výlet loďou za šnorchlovaním ďalej od ostrova, či pozorovanie delfínov pri západe slnka.

Pri ležaní na pláži chodia hore – dole vodné skútre, kajaky atď. Výhoda je, ak ich radi pozorujete, ak však chcete božský kľud, tu s ním počítať nemôžete.

Hotelová požičovňa športovej výbavy

Vodný skúter a ja na paddleboarde. Oproti vidíte piknikový ostrov, kde sa chodí na výlety:

A ide sa šnorchlovať. Pohľad na menšiu hotelovú pláž:

V mori je obrovské množstvo rôznych farebných rybičiek:

Cenník výletov, pokúste sa zjednať cenu aspoň o 10%:

Cenník vodných športov (takisto sa pokúste zjednať cenu aspoň o 10%):

Izby

My sme boli ubytovaní v jednej z troch Deluxe izieb, ktoré sú oddelené od hlavnej budovy hotela a sú na prízemí, majú svoju terasku s posedením pre 2 osoby a krásnu vonkajšiu kúpeľňu so sprchou. More je pár desiatok metrov od izby, výhľad zabraňujú okolité kríky. Izba je veľmi priestranná, pohodlná posteľ, klimatizácia, šatník, TV. Vonkajšia sprcha má svoje čaro. Vtipné je sprchovanie predovšetkým keď prší… :)

Hlavná hotelová budova:

Vedľajšia budova s Deluxe izbami:

Deluxe izba:

Strava

Na raňajky boli bufetové stoly – sladké francúzske toasty, fazuľky, párky, klasické toasty, maslo, džem, na požiadanie čerstvá omeleta, káva, džús.

Na obed a večeru bolo vždy hlavné jedlo – veľká misa, najedli sme sa dosýta (napr. kuracie soté s ryžou, rybie kari, špagety s tuniakom a podobne), tanier s ovocím (pomaranč, jablko, melón a pod), „penové“ chipsy (neviem z čoho sa vyrábajú), džús (nie čerstvý), fľaša s vodou.

Cena a časy raňajok, obedov a večerí:

Počas dňa býval pri hoteli vyložený stolík s instantnou kávou zdarma (termosky, práškové mlieko a cukor) a mohli ste si vo vonkajšom bare objednať nápoj (za poplatok).

Rezervácia pobytu

Web stránka hotela je http://rasdhooislandinn.com/, E-mailový kontakt: info@rasdhooislandinn.com. Napíšte im termín vášho pobytu, aby ste zistili, aké izby majú voľné a za akú cenu a heslo BEZCESTOVKY, aby vedeli, že ste sa o nich dozvedeli odo mňa. Dohodli sme sa na zľave z ceny ubytovania oproti bežným cenám a zároveň by vám mali odpustiť 10% daň, ktorá sa platí dodatočne pri pobyte. Pozor však, na Maledivách sa okrem toho platí 12% daň štátu a 3 doláre na osobu na noc Environment fee. Pri rezervácii napr. cez Booking tieto dane a poplatky nie sú zahrnuté v cene, platia sa až dodatočne na mieste. Ako som písala vyššie, ceny začínajú na cca 50 Eur/2 osoby/izbu na noc s raňajkami v slabej sezóne.

Hotel má svoju pobočku vo vnútrozemí ostrova: Rasdhoo Island Inn (v čase, keď sme tam my boli, prebiehala v ňom rekonštrukcia) a priamo na pláži: Rasdhoo Island Inn Beachfront, jednoznačne odporúčam zvoliť tú, čo je na pláži. Hotel na pláži je krajší, modernejší a – je proste na pláži. :) Napíšte im to teda do mailu.

Na výber máte štandardné 2 ložkové izby (Standard rooms) v hlavnej budove hotela na poschodí alebo izby na prízemí – tie majú východ priamo na pláž. Alebo ako sme bývali my – v budove hneď vedľa hlavnej budovy, kde je aj súkromná vonkajšia sprcha a terasa s posedením. Tieto sú Deluxe double rooms.

Nezabudnite tiež nazrieť na článok MALEDIVY – otázky a odpovede

Pre koho je hotel a tento ostrov vhodný

NIE: Na pláži a pri vstupe do mora bývajú vyplavené úlomky koralov, mušlí a kamienky, treba byť teda opatrný. Prišla by som tu teda asi radšej s väčšími deťmi, ako bol náš ročný malý cestovateľ, ktorý často na piesku padá. Naviac sme preňho nemali topánky do vody. Preňho bola vhodnejšia pláž na Thoddoo, ktorá bola čisto piesková.

Ak sa túžite prechádzať pod palmami a túžite po menej rušnom ostrove a pláži, takisto by som zvolila ostrov Thoddoo, ktorý je neporovnateľne zelenší. Mínusom pre nás bola tiež nefunkčná WIFI, aj keď v hoteli hovorili, že ju opravia. Vopred si teda preverte situáciu, ak potrebujete funkčný internet.

ÁNO: Ak máte radi aktívnu dovolenku a veľa vodných športov a šnorchlovania, toto miesto sa vám bude páčiť. Môžete si každý deň vyskúšať iný vodný šport, či ísť niekam na výlet. A ak chcete bývať priamo na pláži (na Thoddoo taká možnosť nie je). Aj keď pláž nie je taká pekná ako na Thoddoo.

Porovnanie ostrova Thoddoo, Rasdhoo a dovolenky v rezorte som spísala do ďalšieho článku >>.

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre