Hotel Marina Bay Sands – tipy, informácie, foto

Aj vám sa vždy zrýchli dych pri pohľade na fotografie svetoznámeho 5* luxusného hotela Marina Bay Sands v Singapure, s najväčším bazénom na streche hotela na svete? Pohľad z „nekonečného“ bazéna vás fascinuje, láka vás kúpanie sa nad mrakodrapmi, zaujíma vás, ako vyzerá izba v tomto hoteli, či koľko stojí noc?

V tomto hoteli som strávila Vianoce pred 2 rokmi. Aký je hotel v skutočnosti, oplatí sa zaplatiť toľko peňazí za noc v ňom?

Hotelový komplex ponúka okrem ubytovania rôzne druhy exkluzívnych reštaurácií, kasíno, tanečný klub, wellness centrum, nákupné stredisko, divadlá, a dokonca aj klzisko. Asi nemusím zdôrazňovať, že všetky reštaurácie, obchody a atrakcie v tomto hoteli sú na TOP úrovni a sú veľmi drahé. K hotelu patrí vedecké múzeum, ktorého budova stojaca hneď vedľa hotela je postavená v tvare lotosového kvetu.

Ubytovacia časť

Hotel má viac ako 2500 izieb. Poriadne veľa sa ich zmestilo do 3 veží, však? Veže sú však naozaj obrovské, človek si to uvedomí, až keď stojí pod nimi.

Izby sú orientované buď smerom k mestu (pohľad na mrakodrapy – rovnaký výhľad ako z bazéna), pričom tieto izby nemajú balkón, ale veľké okná od podlahy po strop.
Alebo smerom k moru (pohľad na botanickú záhradu s obrovskými umelými kvetmi), tieto izby majú balkón.

Je teda na zváženie, aký výhľad uprednostníte a či chcete balkón, alebo nie.

Vstupná časť hotela sa mi veľmi nepáčila. Keďže ide o hlavnú atrakciu Singapuru, do hotela sa chodia pozrieť nielen ubytovaní hostia, ale prakticky ktokoľvek. Naviac, prízemie na mňa pôsobilo ako priestory obchodného strediska. Množstvo ľudí sa tam prechádza pomedzi batožiny ľudí, ktorí sa chcú ubytovať alebo odchádzajú. Stráca sa ten pravý výnimočný prístup a pocit, aký má človek v 5* hoteloch. V recenziách sa tiež ľudia sťažovali na príliš dlhý check in a check out, našťastie my sme všetko absolvovali takmer bez čakania, viď moje tipy nižšie.

Cena izby: izbu si môžete rezervovať cez stránku www.booking.com, kde si dáte vyhľadať priamo hotel Marina Bay Sands, zadáte dátumy a počet osôb a vyberiete si z izieb, ktoré sú k dispozícii. Najlacnejšia 2 posteľová izba sa dá nájsť za približne 250 Eur/noc (cca 6700 Kč), čiže cca 125 Eur/osobu, pokiaľ je na daný dátum zlacnená cena (treba si pozrieť viaceré dátumy). Na výber je aj množstvo iných, drahších izieb, ktoré sú väčšie, zahŕňajú vaňu, šatník, obývačkovú časť, či raňajky v cene.

Do Singapuru sa môžete dostať letecky do 400 Eur pri akciovej cene leteniek (napr. od lovcov leteniek Letenky za babku). Alebo pokiaľ cestujete do Thajska, môžete si spraviť výlet z Bangkoku, spiatočné letenky kúpite do 100 Eur. Z Kuala Lumpur (Malajzia) stoja spiatočné letenky do Singapuru dokonca už od cca 40 Eur.

Moje tipy:

Ak viete po anglicky, odporúčam vám po rezervácii izby zatelefonovať na recepciu a požiadať o izby na čo najvyššom poschodí (čím vyššie poschodie, tým krajší výhľad) a zároveň požiadať o orientáciu izby na stranu, ktorá sa vám viac páči. Môžete tiež svoje požiadavky napísať do poznámky pri rezervácii.

Choďte do hotela radšej trošku skôr, ako je oficiálny check – in čas. Vtedy sa tam totiž tvoria rady ľudí a môžete tam stráviť veľa času. My sme prišli už o 2 hodiny skôr, keďže v predchádzajúcom hoteli sme už museli odísť z izby. Mali sme šťastie, že nás hneď aj ubytovali. Získali sme tak 2 hodiny v tomto luxusnom hoteli naviac! Samozrejme nie je pravidlo, že vás ubytujú skôr, budete ale aspoň medzi prvými hneď, ako sa uvoľní nejaká izba. Check out sme vybavili až v posledných minútach, dokedy bolo povolené zostať na izbe a pred nami bolo iba zopár ľudí čakajúcich na odubytovanie.

Na izbe pozor na minibar! Pod každou vecou v minibare je senzor, pokiaľ teda niečo vytiahnete, automaticky vám započíta cenu danej veci na váš účet.

Izba

My sme sa rozhodli pre izbu orientovanú smerom k moru, keďže sme chceli mať možnosť ísť na balkón. Aj tak sme plánovali veľa času stráviť pri bazéne, ktorý je orientovaný smerom k mestu.

Samotná izba je krásna, jednoznačne zodpovedá úrovni 5* hotela. Aj keď za danú cenu mohla byť väčšia. Závesy sa otvoria automaticky po vložení elektronickej karty (kľúča od izby) do snímača, všade sú koberce, posteľ je veľká, pohodlná, na izbe je priestor na sedenie a kúpeľňa je extrémne čistá so základnými kozmetickými prípravkami zdarma. Na izbe sú župany, v ktorých je možnosť ísť výťahom k bazénu, papuče, plochá satelitná televízia, rýchlovarná kanvica a čaje.

Večerný výhľad na more s loďami a botanickú záhradu:

Bazén

Prvý pohľad z bazéna na 57. poschodí na mesto vyráža dych. Bazén je sprístupnený IBA pre ubytovaných hostí. Ľudia, ktorí nie sú ubytovaní, sa do bazéna nedostanú ani za poplatok. Otvorený je každý deň od 6.hodiny ráno do 23.hodiny v noci. Kúpať sa teda môžete aj potme, kedy je mesto nádherne vysvietené. K dispozícii sú zdarma uteráky a ležadlá.

Čo ma veľmi pozitívne prekvapilo, bolo množstvo ľudí pri bazéne. Myslela som si, že bazén bude určite preplnený, najmä vo vianočnom čase. Pritom vo vode bolo minimum ľudí a aj viaceré lehátka boli voľné.

Môže vás zaujímať aj článok Singapur bez cestovky >>

 

Čo ma prekvapilo nepríjemne, bola STUDENÁ VODA! V bazéne bola na môj vkus veľmi studená voda, v ktorej mi napriek horúcemu počasiu bola zima. Bazén sa vraj nevyhrieva, záleží teda na počte slnečných dní (a počte ľudí v bazéne :) ), aká bude jeho teplota.
Pokochala som sa teda výhľadom na mesto, spravila pár fotiek a šla som radšej na lehátko.

Pri bazéne chodí obsluha, u ktorej sa dá objednať niečo na pitie, či niečo drobné na zjedenie (hranolky a pod.). Ceny sú však vysoké, viď menu >>.

Aj vás zamrazí, keď vidíte fotky ľudí pri okraji infinity („nekonečného“) bazéna? Pravdou je, že za okrajom je veľmi široký žľab, čiže naozaj nehrozí, aby niekto vypadol z bazéna.. :)

Tajomstvo odvážnych ľudí pri okraji bazéna odhalené:

Večerná romantika pri západe slnka:

Hotel každý večer robí laserovú show, ktorú sa oplatí vidieť. Krajšia je však z diaľky, než zo samotného hotela:

Večerný pohľad na hotel a okolie:

Pri bazéne je tiež vírivka, z ktorej je výhľad na more a botanickú záhradu. Nebývala plná, tak sme v nej mohli byť dosť dlho sami:

Vyhliadková plošina

Na rovnakom poschodí, ako je bazén, sa nachádza vyhliadka, z ktorej je nádherný výhľad na mesto, aj na botanickú záhradu a more. Na vyhliadku majú vstup ubytovaní hostia zdarma, ostatní sa tam môžu ísť pozrieť za poplatok. Vstupné pre neubytovaných hostí je cca 15 Eur/dospelú osobu, viď cenník >>. Obzvlášť čarovné pohľady sú na večerné vysvietené mrakodrapy a obrovské umelé kvety v botanickej záhrade.

Strava

V hoteli je veľmi široká ponuka reštaurácií, bistier, kaviarní a barov, viď zoznam >>. Reštauráciu tam má napríklad aj šéfkuchár Gordon Ramsay. Pri stravovaní v niektorej z hotelových reštaurácií máte zaručenú kvalitu, za ktorú si však musíte poriadne priplatiť.

Pre zaujímavosť – my sme boli v hoteli ubytovaní na Vianoce, z 24. na 25. decembra. Zaplatili sme si all you can eat bufet (zjedz koľko vládzeš) v hotelovej reštaurácii Rise. Stál nás cca 70 Eur/osobu a zahŕňal neobmedzenú konzumáciu jedla, piva, nalievaného vína a nealko nápojov. V rámci jedla boli na výber rôzne jedlá svetových kuchýň, napríklad stôl s rôznymi druhmi kvalitného sushi a rýb, šalátový bar, indické jedlá, veľké pečené šunky a rôzne mäsá, stanovište so sladkými dobrotami (koláče, zákusky, cukríky, čokoládové fontány, ovocie atď) a mnoho iných dobrôt. Asi nemusím písať, že sme sa po večeri ledva odkotúľali na izbu.. Pustili sme si Cisárovho pekára na DVD, aby sme si pripomenuli vianočnú atmosféru, keďže pri teplote 30 stupňov sme sa vôbec necítili ako na Vianoce. :)

Takže zhrnutie: jediné mínusy pre mňa boli studená voda v bazéne a neosobné vstupné priestory. Plusmi bol neskutočný výhľad z bazéna, krásna izba a výborné jedlo v all you can eat bufete. Každopádne odporúčam to zažiť. Aj keď si myslím, že stačí iba raz. ;)

Majte sa krásne,

Martina

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre