Z letiska do hotela bez delegáta? Ľahké ako facka

Kúpili ste si lacné letenky, našli perfektný hotel priamo na pláži.. A teraz vám vŕta v hlave, no ale ako sa dostanem z letiska na tú pláž? Jednoduchá pomoc. Ja najradšej využívam službičku stránky www.rome2rio.com. Zadáte odkiaľ – kam sa potrebujete dostať (nemusíte presnú adresu, stačí názov letiska, názov hotela) a stlačíte ružové tlačidlo Search (Hľadať). Nedávno som vám na fan page hovorila o tom, ako lacno sa dá ísť na Kanárske ostrovy bez cestovky, tak si ako príklad uvedieme cestu z letiska do centra Santa Cruz de Tenerife:

Stránka vám nájde možnosti prepravy aj s približnými cenami (viď ľavá časť stránky) a na mape vpravo ukáže náhľad trasy. Po kliknutí na každú možnosť dostanete bližšie info, či web stránku na kúpu lístkov. Vy si vyberiete podľa času prepravy, alebo podľa ceny, ktorú z daných možností využijete. Šikovná stránka, však?

Neviete jazyk? Stačí, keď si napíšete číslo spoja nájdeného na tejto stránke + názov a adresu hotela na lístok. Po vyzdvihnutí batožiny na letisku budete nasledovať tabule s označením BUS (autobus), TRAIN (vlak), TAXI (taxíky), METRO/SUBWAY (metro) atď. Ak nebudete vedieť nájsť autobus, ukážte lístok pracovníkovi letiska alebo autobusovej spoločnosti. Pracovníci letísk bývajú veľmi ochotní a pokiaľ budú vedieť ukážu vám cestu. Ak sa rozhodnete ísť taxíkom, dajte taxikárovi do ruky lístok s názvom a adresou vášho hotela.

Využite zľavy na ubytovanie bez cestovky v ďalšom článku >>

Takto to vyzerá po kliknutí na prvú možnoť – autobus číslo 108. Vidím, že cesta trvá 13 minút, autobus chodí každú hodinu (Frequency – Hourly) a je tu tiež vpravo dole link na stránku autobusovej spoločnosti. Takto som si minulý rok zistila, ako sa dostanem do hotela z letiska na Korfu a cca koľko ma bude stáť lístok. Na webe tiež bol rozpis odchodov autobusov a zastávok na strase, ktorou som potrebovala ísť.

Rovnako si viete vopred zistiť možnosti prepravy medzi mestami, či dokonca krajinami. Zadať môžete tak presnú adresu, ako aj názov mesta, letiska, známeho miesta alebo pamiatky. Nie všetky možnosti prepravy sú tu zaznamenané, ale na približný prehľad to väčšinou stačí. Zaujíma ma napríklad, ako sa dostanem z Benátok do Ríma:

Vidíte rôzne možnosti, po rozkliknutí každej z nich sa dozviete podrobnosti, prípadne link na web stránku, kde kúpite lístky alebo si zistíte časy odchodov spojov.

Názvy miest/krajín/pamiatok treba napísať v angličtine, slovenský názov si ľahko preložíte napr. tu >>.

Tiež si na stránke www.rome2rio.com môžete pozrieť, ako sa dostanete od jednej pamiatky k ďalšej. Ako príklad si dáme Parc Güell v Barcelone a Sagrada Familia:

Vo veľkomestách môžete na zistenie najlepšej prepravy z miesta A do miesta B využiť tiež aplikáciu Citymapper (stiahnite si ju do svojho smartfónu). Stačí, keď napíšete adresu, názov miesta, alebo jednoducho označíte miesto A alebo B na mape. Zobrazia sa vám možnosti prepravy (autobus, metro, Uber, loď atď) vrátane trvania prepravy a cien, či kalórií, ak pôjdete peši. Pokryté sú zatiaľ len väčšie veľkomestá.

Verím, že som viacerým z vás trocha pomohla pri plánovaní dovolenky bez cestovky. Viac takýchto návodov a zlepšovákov vrátane info o mojej online pomoci zdarma nájdete tu: http://martinamagulova.sk/e-book-kompletny-navod-na-cestov…/

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre