Villa Betula – raj (nielen) pre deti na Liptove

Objavili sme raj pre deti. Nachádza sa na Liptove pri Liptovskej Mare, na skok máte napríklad do Tatralandie, či Bešeňovej. Ak však prídete na krátko, je veľmi pravdepodobné, že sa z areálu nikde inde nedostanete. Vaše malé poklady sa odtiaľto nebudú chcieť ani pohnúť!

Ak máte deti od malých lezúňov, cez škôlkarov, až po školopovinných výmyselníkov a chcete im dopriať nezabudnuteľné chvíle, zoberte ich sem! Rezort Villa Betula zahŕňa obrovské množstvo vnútorných a vonkajších atrakcií pre deti aj dospelých, ubytovanie, reštauráciu, minifarmu, jazdecký areál, les a v lete aj kúpanie. A je tu veľmi milý personál, ktorý splní snáď všetko, čo si budú vaše malé zlatíčka priať.

Strávili sme tu 3 slnečné novembrové dni s naším takmer ročným lezúňo-chodcom, ktorý si to tu neskutočne užil. V lete je tu viac vonkajších atrakcií a denný animačný program pre deti. Mávajú tu vtedy vraj plno, takže rezervovať treba radšej dlhšie dopredu. Keď sem prídete mimo sezónu, bude na atrakciách menej ľudí a máte väčšiu šancu, že sa vám ujde ubytovanie, po ktorom túžite. Lebo možností je tu viac. Ale pekne po poriadku.

Ubytovanie

Nazreli sme na všetky možnosti ubytovania, aby sme si vedeli vybrať, ktoré nám vyhovuje najviac. Tu je naše stručné porovnanie:

Penzión

Ak nechcete variť, ale mať reštauráciu a detský kútik pre malé deti poruke, ubytujte sa v penzióne. Izby sú tiež najpriestrannejšie. 

Karavan

Ak chcete trocha netradičnejšie ubytovanie, ktoré bude pre deti zážitkom, prípadne chcete využiť kuchynku a vonkajšie posedenie, môžete si prenajať karavan. Je v ňom manželská posteľ, poschodová posteľ pre deti a v strednej časti karavanu posedenie a kuchyňa. Pred ním je terasa so stolom a stoličkami a výhľadom na areál a kone. Nevýhoda je, že nemá kúpeľňu, využiť však môžete sociálne zariadenia pár krokov od karavanu.

Mobilný domček

Ak si chcete niečo uvariť/prihriať a mať vonkajšie posedenie na terase, prenajmite si mobilný domček. Nachádza sa v ňom spálňa s manželskou posteľou, izba s oddelenými lôžkami (je menšia, takže skôr pre deti), kúpeľňa so sprchovým kútom a kuchyňa s jedálenským stolom, sporákom, chladničkou a mikrovlnkou. Takisto môžete využiť posedenie na terase pred svojím domčekom.

Ako ušetriť? Pobytové balíčky

Ak chcete ušetriť nejaké to euríčko, určite si pred rezerváciou pobytu pozrite aktuálnu ponuku pobytových balíčkov >>. Za zvýhodnenú cenu dostanete ubytovanie, stravu a vybrané atrakcie.

Zábavné atrakcie Babyland

Babyland = obrovské množstvo atrakcií pre deti, vo vnútri, vonku, animačný program. Väčšina atrakcií je k ubytovaniu zdarma. Ak tu ubytovaní nie ste, môžete si zaplatiť vstupné. Viac info vrátane cien nájdete tu >>.

Vnútorné atrakcie

My sme skvele využili detský kútik pri recepcii a reštaurácii, ktorý je plný rôznych hračiek najmä pre menšie deti. Skrátili sme si tak čas čakania na obed, či večeru, alebo sme sa tu hrali pred prechádzkou.

Zábavná hala nás pohltila každý deň na niekoľko hodín. Ide o obrovskú miestnosť plnú kadejakých preliezok, hračiek, šmykľaviek, tuli vakov, stolíkov so stoličkami a potrebami na kreslenie aaaatď. Všade je koberec, čiže aj štvornožkujúce deti sa tu cítia dobre. Nachádza sa tu tiež kaviareň, stoly so stoličkami sú pozdĺž haly, aby ste na deti dobre videli. Deti tu pravidelne zabávajú animátorky, takže zážitkov si odtiaľto odnesú neúrekom.

Nachádza sa tu tiež jazdecká hala, zajazdiť si môžete na koni, či menšie deti na poníkovi.

Vonkajšie atrakcie

My sme tu prišli v novembri, slniečko svietilo, a tak sme mohli využiť viaceré vonkajšie atrakcie – preliezky, trampolínu, ping – pong, jazdu na poníkovi/koni, lezecký lanový labyrint, minifarmu a iné.

V teplom období (jar, leto) je atrakcií viac, pribudne napr. nafukovací hrad, bazén a aquazorbing, relax a animačný program v indiánskom teepee, fontánový raj, cesta rozprávkovým lesom, jazda motorovým člnom po Liptovskej Mare a iné. Deti sa tu skrátka môžu vyšantiť do odpadnutia. :)

Krátke video z nášho pobytu:

Spoplatnené atrakcie

Niektoré atrakcie sa platia samostatne, napríklad jazda na koni/poníkovi, aquazorbing, jazda na motorovom člne a iné. Môžete sa tiež dať vymasírovať, alebo si zaplatiť na pár hodín opatrovanie dieťaťa od 3 rokov.

Stravovanie

V mobilných domčekoch a karavanoch si môžete variť, nachádza sa tu však výborná reštaurácia. My sme celý čas jedli tu a veľmi nám chutilo. Servírujú sa v nej bufetové raňajky, pričom si môžete objednať aj z ponuky teplých jedál (omeleta, hemendex, praženica…). Personál reštaurácie je veľmi milý, keď majú čas, automaticky prinesú pre malé deti detskú stoličku a detský príbor. Detských jedálenských stoličiek majú pripravených veľa, nemusíte sa báť, že by sa vám neušla. Obedy/večere si vyberáte z menu, vrátane ponuky detských jedál.

Nám chutil napríklad jelení guláš, bravčová panenka v slaninke s opekanými zemiakmi, či boloňské špagety.

Podujatia

Pre extra zážitok tu môžete prísť na niektoré zo zážitkových podujatí – bývajú tu koncerty, bábkové predstavenia, súťaže, Čarodejnícka univerzia a iné >>.

A keď vám bude smutno, že už musíte ísť domov, dostanete takýto pekný darček (iba ubytovaní hostia): sovičku a magnetku. Na pamiatku na skvelú zábavu na Liptove:


My sa tu určite ešte vrátime. A asi nie raz. :) Keď malý cestovateľ podrastie, užije si okrem vnútornej zábavnej haly aj vonkajšie atrakcie a animačný program. Už teraz sa na to tešíme. Na jeho nefalšovanú detskú radosť a iskričky v očiach. Za to stoja všetky peniaze.

Ak sa tu vyberiete, užite si to tam celá rodina naplno. ;)

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

Save

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>>

Som autorka e-bookov:
Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>>
Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>>
E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>>

Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >>
Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>>
Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre