Útulná Chata v lesíku Krpáčovo, s vírivkou, kúsok od jazera a lyžiarskeho svahu

Čo robiť počas chladnej jesene či zimy? Napríklad aj vybehnúť s rodinou či priateľmi na chatu! My sme s kamarátmi vybehli na túto krásnu, jesenne vyzdobenú, v rekreačnom stredisku Krpáčovo v Nízkych Tatrách. Ide o pokojnú oblasť s krásnou prírodou. V okolí sú viaceré možnosti turistiky – aj po náučných chodníkoch, cyklistiky, pekná je prechádzka okolo jazera Krpáčovo pár minút peši od chaty. V zime sa dá ísť lyžovať na zasnežované stredisko Krpáčovo, pár minút autom sú Tále, kde sme navštívili veľmi fajn reštauráciu so živou hudbou Tálska Bašta. Neďaleko je Bystrianska jaskyňa, trocha ďalej autom sa otvára množstvo ďalších aktivít.

My sme víkend strávili hlavne relaxom na chate, vírivkovaním a pri dobrotách. Dali sme si pár prechádzok, muž aj cyklovýlet po okolí. Takto krásne bolo pri jazere Krpáčovo:

Pri príchode na chatu nás čakali čerstvé kvety vo váze a horel krb – maličkosti, ktoré zanechajú dobrý dojem hneď od začiatku. Takto sa to robí! Musím povedať, že úroveň chát na Slovensku rastie každým rokom a popri tradičných jednoduchých chatách (ktoré majú samozrejme tiež svoje čaro) pribúdajú perfektne vybavené chaty, kde si rodina či partia priateľov užije dokonalý čas plný zábavy, oddychu a jedla.

VYBAVENIE CHATY VNÚTRI
V chate sa nachádzajú 4 spálne (kapacita je 12-15 ľudí + 3 detské postieľky pre najmenšie deti), 3 kúpeľne, kuchyňa prepojená s jedálňou a veľkou obývacou časťou.

Kuchyňa je dobre vybavená na varenie a stolovanie, nechýba umývačka riadu, rýchlovarná kanvica a i. Mňa veľmi potešila detská jedálenská stolička, vďaka čomu sme sa mohli najesť všetci naraz. V obývacej časti je pohovka, TV, stolný futbal, detský kútik s hračkami, puzzle a spoločenskými hrami (to by ma momentálne potešilo na každom ubytovaní).

IZBY

VONKAJŠIE VYBAVENIE
Vonkajšiu vírivku vyhriatu na 38 stupňov sme si užili dosýta. Dá sa v nej kúpať celoročne, je to teda skvelý program aj keď prší a počasie nepraje iným aktivitám. K dispozícii je veľa uterákov a županov. Vonku je tiež gril, ping pong, detské ihrisko s trampolínou, šmýkačkou a hojdačkou a viacero možností posedenia.

Pár krokov od chaty je staršie verejné ihrisko a ohnisko s posedením.

KONTAKT
Viac informácií a aktuálny cenník nájdete na stránke ubytujsasnami.sk, tam vyberte Chata v lesíku Krpáčovo. Majiteľka je veľmi milá a ochotná, čokoľvek treba stačí sa na ňu obrátiť.

Poznáte tento kút Slovenska?

Maťa

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre