FAMILYPARK – obrovský zábavný park hodinu od Bratislavy

Kúsok za hranicami Slovenska sa nachádza Familypark – najväčší rakúsky zábavný park. Nájdete tu veľké množstvo kolotočov, rozprávkových postáv a domčekov, vodných atrakcií, preliezačiek a ďalších zábaviek, pri ktorých sa rodina zabaví celý deň. Atrakcie sú rozdelené do štyroch tématických celkov – Rozprávkový les, Dobrodružný ostrov, Gazdovský dvor a Zážitkový hrad.

Familypark sa nachádza cca hodinu autom od Bratislavy, v navigácii Google Maps stačí zadať Familypark Neusiedlersee.

Areál je len pár kilometrov od obrovského Neziderského jazera, ktoré môže byť ďalší cieľ vášho výletu. Dá sa tu kempovať, kúpať na viacerých plážach a v bazénoch, robiť športy na súši aj vo vode, je tu množstvo vínnych pivníc, cyklotrás aj detských ihrísk. Môžete si požičať vodné bicykle a loďky, alebo ísť na plavbu loďou po jazere.

Hneď pri Familyparku je obrovské parkovisko (zdarma). Vstupenky si môžete kúpiť online tu >> . Pri vstupe teda len oskenujete čiarový kód zo vstupeniek. V cene vstupného sú všetky kolotoče a atrakcie okrem zopár menších, ktoré boli na mince. Tie sme neskúšali, keďže v rámci dňa sme nestihli ani všetky atrakcie, ktoré sme mali zahrnuté v cene. Deti do 3 rokov neplatia a ak sem prídete v deň narodenín vášho dieťaťa čo má od 3 do 14 rokov, nebude platiť tiež! Pre deti narodené v zime mávajú v septembri vyhradený týždeň, kedy sa tiež s nimi dá prísť zadarmo, treba sledovať ich web. Piatky sa platí o niečo lacnejšie vstupné (pokiaľ nie je sviatok), občas býva akcia aj na Zlavomate.

Maťkovi (4,5 roka) sa najviac páčil obrovský hrad, v ktorom sa dalo loziť drevenými a kovovými tunelmi, z kolotočov si najviac užil stredne adrenalínové: hlavne lietajúce balóny, jabĺčka, či veľkú chobotnicu, kde sme sa museli počas točenia uhýbať smerom hore/dole vodným tryskám striekajúcim zboku. Húsenkové dráhy boli naňho ešte priveľký adrenalín, skúsili sme len jednu s koňom, na druhú “myšaciu” si už netrúfol. A mne sa nechcelo čakať v rade. Na niektoré atrakcie sa čakalo len chvíľku, niekde počas prázdnin dlhšie, no stihli sme toho celkom dosť. Ideálne je tu prísť na jar a po prázdninách, kedy je menej ľudí a na jazdy sa nečaká.

Super je, že sa dá ísť takmer na všetky atrakcie spolu s deťmi, čiže sa tak neboja ani tí menej odvážni. Je tu tiež množstvo kolotočov a vláčikov aj pre najmenších. Zajazdiť si môžu spolu s rodičmi napríklad na traktore, prasiatku, kohútovi alebo loďke v tvare kačky.

Pri vstupe do areálu dostanete mapu so zakreslenými atrakciami. Je na nej tiež tabuľka so zoznamom všetkých kolotočov a atrakcií a farebne zaznačená info, do akej výšky na ňu dieťa nemôže ísť vôbec, od akej výšky môže ísť samé a od akej spolu s rodičom.

Na viacerých miestach rozprávkové postavičky v domčekoch rozprávajú po nemecky rozprávky alebo spievajú. V Rozprávkovom lese je množstvo sôch a scén zo známych rozprávok.

Keďže tu majú aj zónu s vodnými tryskami a vodopádom, dobré je deťom zbaliť plavky, uterák a náhradné oblečenie. Tiež sú tu viaceré atrakcie spojené s vodou, kde sa môžete ľahko zašpliechať, takže aspoň jedno tričko je fajn vziať pre každého.

Obľúbenou zastávkou je obrovský hrad na preliezanie, kde si pokojne polozia aj rodičia. Sú tu aj ďalšie menšie hrady a ihriská s preliezačkami, šmýkačkami či pieskoviskom vo viacerých častiach Familyparku. Skvelé je, že celý areál je plný zelene a tieňa, čo poteší najmä počas horúceho leta. Na spestrenie tu nájdete aj rôzne zákutia, kde sa môžete schladiť, napríklad jaskyňa s drakom, ktorý rozpráva (po nemecky) a vyfukuje paru.

Niektoré atrakcie sú vhodné skôr pre väčšie deti a dospelých, napríklad dve húsenkové dráhy (jedna s koňom a druhá myšacia), či Leonardov lietajúci stroj.

V areáli je veľa možností občerstvenia – viaceré reštaurácie, stánky s nápojmi, zmrzlinou a snackmi.

Na návštevu si určite vyhraďte celý deň a ak sa vám dá prísť mimo letných prázdnin, užijete si to tu bez dlhšieho čakania na tie najobľúbenejšie atrakcie.

Poriadne sa zabavte! :)

Maťa

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>> Som autorka e-bookov: Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>> Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>> E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>> Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >> Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>> Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre