Ušetrite pri online nákupoch, na letenkách, ubytovaní a preprave s Tipli.sk

Aj vy nakupujete často v e-shopoch online? Alebo cestujete bez cestovky, čiže si sami rezervujete letenky, ubytovanie, prepravu atď? Ak áno, čítajte ďalej.

Ja, ako rodič malého dieťaťa, si málokedy užívam pohodové chodenie po obchodoch, zháňanie, vyberanie a porovnávanie… Online si viem porovnať ceny všetkého oveľa jednoduchšie a – dá sa tým ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Ceny bývajú nižšie ako v kamenných obchodoch a ušetriť môžete aj takou vychytávkou ako sú cashback portály, ktoré sľubujú vrátenie časti peňazí z každého nákupu na určitých web stránkach.

Jeden z nich využívam aj ja. No a keďže som už ušetrila viac ako nejaké to euríčko, spísala som tento článok pre vás. Vyskúšajte, za to nič nedáte a možno bude vaša peňaženka vďaka nemu trošku plnšia.

Cestovanie a Tipli.sk

Vybrala som si  Tipli.sk. Našla som tu totiž veľké množstvo web stránok, ktoré bežne využívam pri plánovaní dovolenky bez cestovky a aj mojich obľúbených e-shopov.

Ušetriť môžete napríklad pri rezervácii ubytovania na týchto weboch:
Booking.com – do 4% z ceny pobytu
Hotels.com – do 3% z ceny pobytu

Leteniek:
Kiwi.com – 1,5% z ceny letenky
Vueling.com – 2 Eurá z každého nákupu leteniek (za jednosmernú aj spiatočnú dostanete vždy len 2 Eurá)

Prepravy:
Rentalcars.com – do 3,7%  zo sumy prenájmu auta
Flixbus.sk – 3% z ceny lístka.

Čo by ste povedali, keby si kúpite letenku a na účet vám príde dokonca viac, ako ste za ňu zaplatili? Je to trošku prehnaný príklad, keďže tento prípad sa stal pri letenkách za 1 cent od spoločnosti Vueling. Mnohí z vás leteli na dovolenku takmer zadarmo – Malorka, Ibiza, či Benátky, to boli destinácie, do ktorých sa dalo letieť za smiešnu cenu. Naviac ak ste si tieto letenky kúpili cez Tipli, ešte vám prídu na účet 2 Eurá, ktoré chodia za každý nákup leteniek tejto leteckej spoločnosti cez portál Tipli. Zaplatili ste 2 centy a na účet vám prišli 2 Eurá. A letíte na dovolenku. Tak to sa teda oplatí.. 🙂

Okrem cestovania mi za moje nákupy príde časť peňazí naspäť aj z množstva e-shopov, v ktorých zvyknem nakupovať, napr. obuv Deichman – 5,5% z nákupu, Sconto nábytok – 5,5%, Hej.sk – 5,6%, Bambino.sk – 5,6% a iné.

Odkaz na Tipli, ak sa vám nechce čítať ďalej a radi by ste sa už zaregistrovali a nakupovali:

Ako to celé funguje?

Je to veľmi jednoduché, na úvod stačí váš email. Takto som získala svoje prvé eurá naspäť:

  1. Zaregistrovala som sa pomocou svojho e-mailu na tipli.sk
  2. Aktivovala som si špeciálnu lištu do svojho prehliadača, ktorá ma vždy upozorní, že som na web stránke obchodu, ktorý poskytuje časť peňazí z nákup naspäť cez Tipli (podporuje to prehliadač Google a Mozilla, na stránke Tipli je veľmi jednoduchý postup aktivácie). Za túto aktiváciu každý dostane dokonca 0,50 Eura na svoje konto. Takéto okienko na vás vybehne, keď otvoríte napr. Booking.com na rezerváciu ubytovania. Stačí kliknúť na oranžové pole, vybrať si ako zvyčajne z ponuky hotelov a rezervovať ubytovanie. Najneskôr do 48 hodín od rezervácie ubytovania si môžete vo svojom Tipli konte skontrolovať, koľko peňazí vám príde naspäť na účet:
  3. Keď chcem čokoľvek kúpiť, môžem si tiež otvoriť tipli.sk a kliknúť na e-shop, do ktorého chcem ísť. Zoznam je pooooriadne dlhý, rozdelený do kategórií:

    Nakúpim a do 48 hod si pozriem výšku odmeny. Ja sa však aj tak radšej spolieham na okienko, ktoré na mňa vyskočí, viď bod 2, keďže častokrát pri hľadaní nejakého tovaru úplne zabúdam, že som na tipli registrovaná a môžem ušetriť. Okienko mi to teda pripomenie a o nič neprídem.
  4. Peniaze z konta sa dajú poslať na môj bankový účet až po určitom čase, každý obchod má iné lehoty (väčšinou 30 – 70 dní od nákupu). Vo svojom konte vidíte výšku odmeny aj približný čas, ktorý trvá schválenie od obchodu, z ktorého ste nakupovali. Toto je moja včerajšia odmena za jeden rýchly nočný nákup: 

  5. Môžete si tam sporiť ako v prasiatku, a keď si chcete dať poslať peniaze na svoj účet, zadáte do svojho konta číslo svojho účtu. Alebo si dať poslať aj 2 Eurá, je to na vás. Ja mám teraz čisté konto (okrem včerajšieho nákupu), ale plánujem čoskoro nakúpiť narodeninové a vianočné darčeky, tak sa mi tam určite nejaká pekná sumička nazbiera.
  6. A už sa len teším z peňazí, ktoré mi prídu na účet.

Ak konto ešte nemáte, kliknite sem, zaregistrujete sa rýchlo a zdarma:

Čo mám robiť, keď mi neprišla odmena?

Ak by vám čokoľvek nefungovalo, choďte na stránku garancie spokojnosti tipli.sk >> a ak na nej nenájdete odpoveď na váš problém, napíšte im v dolnej časti stránky. Odpovedajú naozaj rýchlo.

——————————–

Základ už viete, stačí sa len zaregistrovať a pri najbližšom nákupe to vyskúšať a užiť si peniaze naviac. Babka k babce.. 🙂

Nezískate tu síce „majland“, no každé Euro naviac sa zíde. Na kávičku, dobrú knihu, či letenku? Je to na vás.

Maťa

NÁVODY na CESTOVANIE BEZ CESTOVKY:

E-book na stiahnutie ZDARMA
Dovolenka na výletnej lodi >>

E-book na stiahnutie ZDARMA
Ubytovanie bez cestovky >>

E-book Kompletný návod na cestovanie bez cestovky >>

E-book S dieťaťom do sveta (0 – 2 roky) >>

 

Martina Magulová
Som vášnivá cestovateľka. Cestujem bez cestovky - LACNEJŠIE a ZAUJÍMAVEJŠIE. S radosťou sa delím o svoje skúsenosti, aby som vám ušetrila čas a peniaze a aby ste aj VY mohli za málo peňazí zažiť čo najviac a odvážili sa ísť spoznávať svet! :) Zoznam precestovaných krajín a niečo o mne nájdete tu>>

Som autorka e-bookov:
Kompletný návod na cestovanie bez cestovky>>
Cestujem s cestovkou. Ako zažiť na dovolenke viac?>>
E-book zdarma Ubytovanie bez cestovky>>

Kontakt: E-mail: info@martinamagulova.sk >>
Facebook fan page: Cestujeme bez cestovky>>
Instagram: Cestujemebezcestovky>>
Komentáre